Pages

Categories

Search


Ми не помітили, як нас русифікували

Ми не помітили, як нас русифікували

by
Березень 9, 2015
БЛОГИ
No Comment

Ми не помітили, як нас русифікували. Як почали говорити нерідною мовою, вчити не свою історію. Забулись, як звучить українська пісня. Й не пам’ятаємо, коли в останнє читали українською і як виглядають українські книги. І бачили російське лиш кіно. І телебачення російське та різні ЗМІ.

І нам настільки це у голови втовкли. Що більшість з нас почала вагатись і думати, що ми росіяни. Що українців не було, а це все вигадки про Україну. Й почали кричати, що Новоросія всі ми. Але нас врятував лише Кобзар, який про москалів казав: «А на москалів не вважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми по-своєму. У їх народ і слово, і у нас народ і слово. А чиє краще, нехай судять люди. А москалі і світ божий В путо закували. А розумне ваше слово Брехнею підбите. А тим часом перевертні нехай підростають Та поможуть москалеві Господарювати, Та з матері полатану сорочку знімати. Аж до моря запорожці Степ широкий вкрили. Байстрюки Єкатерини Сараною сіли. Запить з московської чаші московську отруту! Московська блекота. Раби, подножки, грязь Москви.» А ще «І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь.» «І оживе добра слава, Слава України». Можливо прийшов час для цієї слави, Слави Україні!

І ми згадали предків козаків. Й чиї сини, чиїх батьків. Згадали, як росіяни знущалися над нами. Як Катерина знищила Запорізьку Січ. Як воювали пліч-о-пліч у 2 Світовій війні. І як за все добро росіяни заплатили нам знов? Ударили ножем у спину, коли забрали в матері дитину, а потім відрубали руку. Але ми вистояли у цій війні і більш не має віри російські брехні. Й не має місця росіянам на Україні, бо той хто кричав, що брат, ударив брата в спину! Не має більш ніяких виправдань і ця війна отримає своє ще покарання.

Надіюсь ми проснулися із сплячки. Й згадали, що українці ми. І в нас є українська мова, історія свою. Є свої книжки, ЗМІ й телеканали і музика своя. Чому ж ми не цінуємо своє? А хтось користується тим всім і хоче те чуже зробити для нас всіх своїм…

«Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!»

Тарас ШЕВЧЕНКО “Кавказ”

Іван ДолюкЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *