Pages

Categories

Search


Поляки змусили свою владу працювати на себе

Поляки змусили свою владу працювати на себе

by
Вересень 22, 2015
БЛОГИ
No Comment

Польща – це не, щось таке від чого віднімає мову, як тут все гарно , добре і краще, ніж у нас. Так тут живуть люди краще ніж на Україні, але це не приклад для наслідування!
Нещодавно приїхав з недалекої Європи, а саме з Польщі. Був там на заробітках, як і більшість українців їздив на сезоні роботи полуницю, черешні і вишні. От і хочу поділитись своїми враженнями про Польщу . Почну з того, чого я поїхав в Польщу на заробітки? Відповідь у більшості українських заробітчан однотипна. Бо треба були гроші.
Перетнувши кордон Польщі на початку таке відчуття ніби в Україні, тільки дороги кращі. А будинки і все що біля будинків так само, як в нас. Потім стає зрозуміло, що колись це була територія України, але після 2 Світової війни кордон неодноразово змінювався, тому багато українців стали поляками. Але проїхавши далі від України стає помітно, що вже не в Україні. Великі будинки, чистота, порядок, хороші дороги, великі гарні школи, старовині і помпезні костели. Мало видно газопроводу, але велика кількість вугілля, дров, сучасні заводи і фабрики. Садки, поля все чисте, оброблена, як на малюнку. Дерева всі в один ряд, підв’язані, підрізані і плодовиті, вгинаються від врожаю. Майже ніде не має не оброблених в бур’янах полів. І саме цікаво те, що проїдаючи одну місцевість бачиш, як тут вирощують садки, в іншому районі більше вирощують зернові культури, дальше полуницю, хтось займається теплицями, хтось кущами, а ще хтось має цілі ферми худоби чи свиней, курей чи індиків! Що кидається в очі, велика кількість в людей техніки, тракторів і всього необхідного реманенту для, того щоб механізовано обробляти своє господарство . Проїжджаєш і бачиш дуже багато лісів і садків біля автошляхів і всі обгороджені сітками і зразу думка, якби в нас в Україні було так обгороджено то ту сітку вже покрали б, чи якби полуниця чи яблука були десь біля дороги чи далеко в полі де ніхто не бачить, то майже все покрали б. Поляки мають в дворі по декілька машин і ціни на машини в рази машини в рази менші, ніж у нас. Але зразу помітно, де живуть поляки господар у добротних будинках і все мають. А де алкоголіки, які не хочуть працювати, то в старих дерев’яних на половину розвалених будинках .
наша влада не дбає про людей, то була в реальному шоці. Бо люди були кинуті напризволяще і крім, того що нас дурять, обкрадають більше нічого наша влада не робить. Вона розказувала, що в них є дотації, сільського господарства, ринки збуту, створенні всі умови для створення свого ведення господарства. Кредити під 2 відсотки річних і є навіть безпроцентні довгострокові кредити. Польська техніка і з Євросоюзу дається полякам майже безкоштовно.
Суть в тому, якщо порівнювати з Україною, то польська влада працює на людей, хоч і не все там так добре і там є корупція. Але все одно поляки змусили свою владу працювати на себе. Ми ж на жаль ніяк цього не можемо зробити і досягнути. Так і працюємо на свою бездарну владу, яка займається бо хто з на чим, але не дбає про людей і свій народ, а тільки про себе!
Побувавши в Польщі можна на просто прикладі пояснити рівень життя їх і наш. Поляк в день заробляє приблизно 100 злотих. І за тих 100 злотих він може харчуватись цілих два тижні. При цьому не відмовляти собі майже ні в чому, їсти м’ясо, крупи, ковбасу, пити пиво, мінеральну воду, хліб, все шоколад. Якщо рівняти наші ціни і їхні, то в них тільки алкоголь і сигарети дорожчі. Все інше або дешевше, або таке як у нас. В нас українці в день заробляють хай 80 – 100 грн це якщо добре, а в кого мінімальна зарплата, то виходить менше 60 гривень в день. Ціни в нас зараз більші ніж в Польщі. Скільки може прожити українець днів, прохарчуватись на таку зарплату на такий денний дохід. Ну 3 максим 5 днів і це при тому, що відмовляти собі у м’ясі, ковбасі. А їсти хліб, вода, макарони і ще щось. Виходить дуже цікава картина, що українці, які заробляють мінімум в 10 раз менше, ніж поляки, мають ціни на продукти харчування, одяг більші, ніж вони! Чесно кажучи не розумію політики і дій влади піднімаючи і піднімаючи плату на ЖКГ, газ, воду світло. Коли більшість людей вже не в змозі платити так дорого. Можливо потрібно було спочатку надати нормальні умови і створити місця для праці і того, щоб українці могли заробляти, а тоді піднімати на все ціни. А не в бідного вимагати платити 10 гривень за хліб в рази дорожче за газ, світло, воду за все. При цьому, коли його зарплата не змінилась, а ціни тільки пішли вгору. Не рахуючи того, що велика кількість українців безробітні!
Зараз у нашій країні триває революція свідомості, бо ми вчимося жити по-іншому, не так як завжди, як нас вчили. І не за правилами, корупції і системи. А за правилами ринку. На жаль цей етап доволі складний і болючий. Бо ламати систему, хочуть тільки ті, які не в системі, котрі всім платять хабарі. А хто має хоч не великий зиск з того насправді не хоче щось міняти, бо йому й так добре! Проблема нашої свідомості, менталітету і мислення тягнеться, ще з СРСР. Бо саме через Радянський союз були знищенні так звані « куркулі» це господарі, які роками наживали свої статки, а в один момент в них все забрали. А в поляків все нажите від діда- прадіда так і залишилось. Хто старавсь працював, той мав гроші, купляв землю і мав прибутки. А хто нічого не мав і не хотів нічого робити, так і залишився ні з чим! А в нас все стало колективне, хто не мав нічого то для нього колективізація це добре, а хто нажив своїми руками і в нього забрали все. То хіба він міг радіти такій колективізації. Це те саме, що я з сусідом плануємо разом обробляти його і мій пай, але в мене є трактор і все до нього а в нього не має нічого. Але ділити прибутки маємо порівну. Тим більше проблема колективізація змінила свідомість людей, вони перестали мислити як господарі на свої землі, їхній мозок перемолола радянська пропаганда. Чого багато хто сумує за Радянським союзом? Бо наприклад прості робочі не встигали заробляти, так крали ті що були начальниками над ними. І саме після колективізації українці почали красти масштабно, бо не своє і не чуже і всіх. Той можна красти! Після розвалу союзу все могло б бути по – іншому. Все державне мало б залишитись державним, а не доведене спеціально до банкрутства і скуплено в людей за копійки акції, заводи, облігації. Нас знову надурили.
Порядок і відповідальність
Для прикладу в поляків сільське господарство акцентовано на малих фермерах. Вони самі обробляють свої поля, сади і саме головне держава їх підтримує дотаціями, кредитами, створює умови для ринку збуту. І при цьому кожний поляк може заробляти гроші все вдома на своїй землі, він має чим її обробити, знає що він має куди потім збути свій товар чи продукцію і на неї буде ціна. Тому виходить, що розвиваються всі люди, які працюють і держава дбає про всіх. Якщо тобі вигідно в тебе є збут і на тебе, ще працюють українці і держава дає тобі дотації. То всі починають краще жити і в змозі дозволити собі віддихнути десь на курорті, харчуватись нормально, не працювати так важко, мати машину, в тебе є все що тобі потрібно в житті. В нас влада роздала паї людям, але при цьому не створила умов, щоб люди могли самі обробляти і заробляти на своїй землі. Бо посіявши зерно по одній ціні, якщо вродило нема ціни, не вродило є ціна. Дотації даються тільки великим сільським господарствам і агро холдингам. При цьому посіяти потрібно чимось, зберігати потрібно також мати де, ринок збуту не конкурентоспроможний, бо одноосібний фермер не може конкурувати з великими аграрними фірмами. Крім того ті, що при владі створюють фіктивні агрофірми беруть кредити, держава платить їм дотації, а потім раз і вони збанкрутували. За такою системою працювали і працює не одна фірма і їхні власники ті, що сидять у Верховні Раді.
У нашій країні доти, не буде змін, доки не буде порядку і відповідальності. Бо в цій анархії, корупції та кумівстві точно нічого не зміниться. Якщо син олігарха чи депутата він може не йти в армію, на схід на війну. Їм все можна, можна збити п’яним за кермом людину на смерть і його не посадять, бо в нього впливові батьки і ніхто не понесе за це відповідальності!

 

Іван ДолюкЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *