Pages

Categories

Search


Річка Слонівка – екологічна катастрофа!

Річка Слонівка – екологічна катастрофа!

by
Липень 22, 2015
МІСТО, РАДИВИЛІВЩИНА
No Comment

«На узгірку біля води снують одвічну павіть своїх стежинок заклопотані муравлики. Сонце, налите жаром, наче спрагнувши від чистого-пречистого неба, скрапує у річку тендітними, трепетом наповненими лелітками, що озиваються у душі неповторною, якоюсь веселковою мелодією, руйнуючи застояну меланхолію…»

Так, ще у 2007 році у своєму блозі описував річку Слонівку , поет, краєзнавець  Володимир Ящук.

21792437

А що ж спостерігаємо сьогодні! Жителі прилеглих сіл і Радивилова спостерігають зовсім іншу картину, далеку від мальовничих пейзажів. Річка яка живила дві популярні водойми Радивилова, де місцеві жителі проводили відпочинок, сьогодні абсолютно пересохла.

31072162

За різною інформацією це пов’язують із безсніжною зимою та малодощовою весною, приватними копанками, і навіть зниженням ґрунтових вод. Трохи далі по течії русла ріки ситуація дещо інша, але тим самим не менш кричуща.

IMG_20140822_105412

«Річку Слонівку на ділянці м.Радивилів – Сестрятин – Безодня консервний завод “Щедра Нива” перетворив на стічну канаву. До річки неможливо підійти через неприємний запах. Все живе у річці загинуло. Місцеві жителі не купаються. Не чути навіть птахів. Третій тиждень суцільний сморід. Тече вода молочно-сиза.
Куди вже жителі с. Сестрятин не звертались; – реакції ніякої.»

із листа до редакції:   admin@Radyvyliv.net

IMG_20140822_105432_1

У Радивилові члени добровільних товариств рибалок, що орендують міські водойми та небайдужі городяни збирають кошти на проведення очисних робіт русла річки, що за їх думкою повинно допомогти відновити повноцінно водойму.

А от що робити мешканцям сіл що знаходяться по течії нище Радивилова? Хіба сподіватися що очищений потік розчинить нечистоти і занепокоєння згасне ! Чи таки варто відповідним структурам і чиновникам звернути на це увагу, адже ще минулого року було помітно що із Слонівкою щось не те!

Фото: Володимира Ящука, Вадима Дорощенкова
Антон СтецкоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *