Pages

Categories

Search


Відкриття меморіальної дошки в пам\’ять про полеглого воїна-\”афганця\” Володимира Стеценка

by
Лютий 24, 2011
МІСТО
No Comment

   На приміщенні колишньої міської школи №2 (нині дитяча школа мистецтв) в урочистій обстановці відкрито меморіальну дошку, присвячену воїнові-«афганцю» Володимиру Петровичу Стеценку (26.01.1958 – 17.02.1984), який навчався в стінах цієї школи в 1965 – 1973 роках.   На приміщенні колишньої міської школи №2 (нині дитяча школа мистецтв) в урочистій обстановці відкрито меморіальну дошку, присвячену воїнові-«афганцю» Володимиру Петровичу Стеценку (26.01.1958 – 17.02.1984), який навчався в стінах цієї школи в 1965 – 1973 роках.

    Він народився в Червоноармійську (Радивилові) в сім’ї залізничника, після восьмирічки вступив у Кам’янець-Подільське військово-інженерне командне училище. Служив у різних округах Радянського Союзу, зокрема, й на Далекому Сході. У 1983 році був направлений в Афганістан. Підрозділ старшого лейтенанта Стеценка, як повідомлялося в офіційних документах, займався розміновуванням місцевості. Під час одного з обстрілів Володимир загинув, йому було всього 26 років.

    Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки. Похований у Житомирі, де проживали і проживають дружина і дочка. А в Радивилові до останніх своїх днів, до 2007 року, жила мати полеглого воїна – Параскева Якимівна.

На урочисту церемонію відкриття меморіальної дошки прийшли голова райдержадміністрації В.Станкевич, голова районної ради О.Бернацький, міський голова Радивилова М.Карапетян, ветерани афганської війни – жителі нашого району, школярі, приїхали племінниці Володимира Ірина і Наталія.

    На мітингу виступили голови Житомирської і Рівненської обласних організацій воїнів Афганістану П.Ментов і М.Ражик, радивилівський автор книжки більш як на 100 сторінок «Афганістан… Залишився ти болем в пам’яті” (Радивилів, 2010), учасник бойових дій В.Ярмусь та інші.

    Священик церкви св. Олександра Невського отець Ярослав освятив меморіальну дошку.

Біля пам’ятника полеглим воїнам-\”афганцям» Володимиру Стеценку і Миколі Мужилку (в парку імені Т.Шевченка) відбулося поминальне богослужіння.

    Колишні учасники бойових дій оглянули в історичному музеї недавно відкриту експозицію, присвячену участі земляків в афганській війні.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *