Pages

Categories

Search


Для Мартинюка авторитетів нема. Крім самого Мартинюка

by
Листопад 27, 2011
МІСТО
No Comment

\"\" Журналіст Анатолій Стреляний на радіо «Свобода» веде передачу «Ваші листи», у якій просто зачитує написане, лише в кількох словах коментуючи міркування дописувачів. Отже, варто ще раз перечитати в логічній послідовності відгуки на статтю «У міськраді вигадали нову назву для міста…» На жаль, досить часто дискусія завертала в сторону, у зауваженнях йшлося зовсім не про те, про що я писав. І першим такий приклад відходу в «хащі» подав активний захисник назви «Радзивилів» (чи Радзивілів»?) Мартинюк, почавши згадувати всіх відомих йому краєзнавців, які начебто винні в тому, що наше місто сьогодні носить назву РАДИВИЛІВ. Він їх не просто згадав, а, за його малограмотним висловом, «зпаплюжив». Насправді по-українськи слід писати СПАПЛЮЖИВ, але Мартинюк не знає не тільки цього, і читачі справедливо підловили його на невігластві в кількох моментах, а хтось навіть вказав на моральну неохайність (відгук з приводу ліцею).

     Журналіст Анатолій Стреляний на радіо «Свобода» веде передачу «Ваші листи», у якій просто зачитує написане, лише в кількох словах коментуючи міркування дописувачів. Отже, варто ще раз перечитати в логічній послідовності відгуки на статтю «У міськраді вигадали нову назву для міста…»

     На жаль, досить часто дискусія завертала в сторону, у зауваженнях йшлося зовсім не про те, про що я писав. І першим такий приклад відходу в «хащі» подав активний захисник назви «Радзивилів» (чи Радзивілів»?) Мартинюк, почавши згадувати всіх відомих йому краєзнавців, які начебто винні в тому, що наше місто сьогодні носить назву РАДИВИЛІВ. Він їх не просто згадав, а, за його малограмотним висловом, «зпаплюжив». Насправді по-українськи слід писати СПАПЛЮЖИВ, але Мартинюк не знає не тільки цього, і читачі справедливо підловили його на невігластві в кількох моментах, а хтось навіть вказав на моральну неохайність (відгук з приводу ліцею).

     З відразою говорячи про прихильників нинішньої назви міста, Мартинюк залишив поза увагою, що в моїй статті згадані й Леся Українка, Улас Самчук, які писали саме так – Радивилів (а не Радзивилів і не Радзівілов чи щось на зразок цього), а Михайло Грушевський, чий авторитет історика не потребує коментарів, писав про князів Радивилів. І,звичайно, не без підстав.

     Можна було б навести непоодинокі приклади. Але навіщо позбавляти Мартинюка нагоди здивувати себе хоч деякими історичними відкриттями. Якщо, певна річ, нарешті зважить за потрібне поцікавитися цим по-справжньому. Втім, ось напрямок шукань. 

     Микола Теодорович, «Описание церквей и приходов Волынской епархии», Пoчаїв, 1888 рік. Для більшої переконливості друкую фотографію відповідного місця цієї праці.

 

\"\"  

     А може, Мартинюку Володимиру  і Теодорович, і Грушевський – так само не авторитети, як згадані ним Чобіт, Бухало, Ящук, Гнаткевич? І є тільки один авторитет – сам Володимир Мартинюк. До речі, і етимологію назви Слонівка він, як видно, не розуміє;  про це теж є аргументовані публікації, яких він не читав.

     Ще питання, яке поки що не було поставлене. Чому ж назва міста Радзівілов (рос. РАДЗИВИЛОВ) збереглася і після Речі Посполитої, за Російської імперії. Та, очевидно, тому, що Росія не зацікавлена була нагнітати ще й топонімічні пристрасті, оскільки до імперії в 19 столітті входило на автономних правах Царство Польське (з 1815 до 1915 року). А Росії вистачало й таких більш значущих акцій, як, наприклад, відібрання  Почаївського монастиря в «уніатів»  (греко-католиків ) і передача православним.

     Я не пропонував свою статтю  «У міськраді вигадали нову назву для міста…»  жодній із радивилівських газет і поки що не бачу в цьому необхідності, адже малотиражні видання навряд чи здатні суперничати з Інтернетом; рано чи пізно мою статтю прочитають усі, кого зацікавить тема, тим паче, що за допомогою пошукових серверів її можна буде знайти й через рік, і через два, а хто й де зможе знайти публікацію в малотиражному виданні, скажімо – такому, яке утверджує написання «Радзивілів»?

 Кореспондент «Радивилів.net»

 

Отже – ваші листи (точніше – коментарі):

 

Голос народу

Давно дивує два факти:

– чому ми Радивилів, а не Радзивилів?

– чому наша річка Слонівка, а не Зланівка?

– чому на сцені центрального майдану міста напис \”з святом РадивиловЄ\”?

В якості критики-заперечення мого зауваження приймаються лише обґрунтовані факти!

sos

ФАКТИ:

Є в \”Радивилове\”- це особливість накреслення шрифта в кличній формі слова;

Слонівка – історична традиція, хоча логіка в ЗЛАНІВЦІ є!;

про історичну граматику теперішньої назви міста написано багато, треба мати терпіння прочитати; все-таки – РАДИВИЛІВ.

Глоос плебосу

А де ж 2 факти, коли питаєш про3 – три, drei, three,

strilro

Існує правило дев’ятки в українській мові згідно з яким в загальних назвах після приголосних д, т, з, с, ц, ж (дж), ч, ш, р перед наступним приголосним пишеться літера –и, а не -і, наприклад: дизель, динамо, зиґзаґ, позиція, фізичний; цифра; жирандоль, режим, джигіт, джинси; речитатив, чичероне; ширма, шифр.

Тож Радзивилів звучить не штучно,а правильно. А князі, яким належало місто були Радзивілли (Радзівіли, Радівіли). Це — старий литовській рід у Великому Князівстві Литовському, згодом у Речі Посполитій, а у 18-20 ст. у Російської Імперії й Прусі

Сергій

ДЛЯ strilro ЦИТАТА:

Це вже за радянських часів, коли українська почала набувати статусу ділової і літературної мови, назву міста стали перекладати як Радзивилів. Звичайно, звучало це штучно, бо такої української назви за період від третього поділу Польщі до Першої світової війни, коли наш край перебував у складі Росії, не існувало. Але переклад принаймні відповідав вимогам нашої мови.

Про що спір?

Сергій

На іншому інтернеті побачив такий коментар попольскі:

WACAW

Poprawnie. Radyvyliv? Polacy nie wiedz. Musimy mia. To historyczna Polska. A imi takie: Radziwiw –

http://pl.wikipedia.org/wiki/Radziwiw_(miasto)

 Dzikuj modziey miasta. Dobry wynalazek. Ludzi na waciw drog

Сергій

Щось не те.

Почитати поправді можна там

http://radyvyliv.info/special/ne-radzyviliv-a-radyvyliv.html

КПСС

А чого соціалісти і комуністи міської ради не хочуть повернути місту назву Червоноармійськ? Щось не за те вони борються. Забули, яку назву дали нашому місту героїчні предки. Якщо не Радивилів, то вже нехай буде Червоноармійськ чи Красноармійськ. Он Красне – станцію – ніхто не переназвав

Володимир Мартинюк

Якщо автор не затятий полонофоб Я.Щук,газета “Сурми Радзивілів” пропонує опублікувати дану статтю на своїх сторінках і відкрити дискусію щодо історичної назви міста. Перейменувати можна й місто(надіюся тимчасово, не довше, ніж Червоноармійськ),але княжий рід -ні. А так би хотілося…Через те постійно в дужках згадується справді історична назва.

Володимир Мартинюк

Якщо це не сайт Я.Щука (пишу спеціально так, як він та йому подібні “краєзнавці” Бухало, Чобіт зпохабили назву міста, то чому навіть в публікаціях по темі, вміщених внизу даної статті ті ж самі маразми:про Радивилів,який заснували Радзівіли. Киньте два варіанти в пошуковик: Радивилів – тільки місцеві посилання, а білоруські, литовські, польські сайти видадуть правильну назву

Володимир Мартинюк

Дітки, йдеться не про негайну зміну назви міста. Радивилів то Радивилів, дуже схоже на Лідихів, зате мило і по-українськи. Муляє і то багатьом муляє, що в місті Радзивіла з\”явилась громадська організація \”Ми – радзивилівці\” і нова газета \”Сурми Радзивілів\”. Однією з наших вимог до нових членів РРГО \”Ми – радзивилівці\” є вживання правильної історичної назви міста. Тож ми її відновимо явочним порядком. А для лідихівців залишимо Радивилів.

Сергій

Я так зрозумів тезки Мартинюк і Ящук дуже закляті друзі  Хочуть перейменувати місто.

Кузьма Прутков

Крикливий і неаргументований балаган Мартинка показує, що фактів у нього нема, а є стареча амбіція – бо за все життя нічого путнього не встиг. Ні в політиці, НІ ТИМ БІЛЬШЕ В КРАЄЗНАВСТВІ

Марія Максимівна

Написав:

Ми – радзивилівці\” і нова газета \”Сурми Радзивілів\”. Однією з наших вимог до нових членів РРГО \”Ми – радзивилівці\”

То РАДЗИВІ, ТО РАДЗИВИ? Видно, плутається чоловік у філології, як дитя в спадаючих штанцях

Н.А.

Мартинюк і Ящук – одного поля ягоди. Мартинюк не в своїй, а в Ящуковій газеті друкував статті, де паплюжив ліцей, писав, що там молоді вчителі, які нічого не навчать, що ліцей не має перспективи. Проявив свій принцип пан Мартинюк, а потім прилаштував у ліцей на роботу свою дочку. Отака мораль

Руслан

Дурні якісь.

От не має чим зайнятись як переливати з пустого в порожнє. Отака \”єліта\” в нас…інтелектуальна бідося, а не \”єліта\”.

Володимир Мартинюк

Для повернення місту історичної назви,не перейменування( перейменували у 1993 році) потрібно просто дозріти. Це не справа одного дня. Одне радує – кількість коментарів. Значить: не в брову, а в око. Питання на засипку: на центральному майдані має бути пам\”ятник засновнику міста чи Бухалу з Чоботом? 450-річчя все ближче. Приїдуть гості, спитають: а хто засновник?

-Князь Радивило- відповімо…

anton

У місті інших проблем немає для вирішення !? Як на мене то перейменування – це \”чистої води\” популізм !

Антон

Я пошукав в енциклопедіях прізвища Чобота і Бухала – знайшов: Чобіт Дмитро Васильович, Бухало Гурій Васильович, мають заслуги за вивчення історії України. Мартинюка Володимира не знайшов. А суддя хто?

Володимир Мартинюк

Пошукайте там ще прізвище Гнаткевич. Він під час обговорення питання у ВР в 1993 році на питання депутатів:\”Чому Радивилів, а не Радзивилів?\” сказав сакраментальну фразу:\”У нас в Добриводі старі жінки завжди говорили так\”. І в Бродах жінки, що насінням торгували, так говорили, Чобіт від них і почув. Ще чогось доброго від австріяків ви очікували?

Моя бабця казала:\”Їздила до Вільвова\”. Добре, що не перейменували Львів так як в нас кажуть. А взагалі то по щиро українськи мало б бути – Левів!

Як кораблик назовеш…Пригадайте шхуну капітана Врунгеля.

Тепер щодо придуманої Ящуком назви Зланівка. Річка колись звалася Солонівка. Дякуючи бабцям стала Слонівкою.

Вацлав

Poprawnie. Radyvyliv? Polacy nie wiedz. Musimy mia. To historyczna Polska. A imi takie: Radziwiw –

http://pl.wikipedia.org/wiki/Radziwiw_(miasto)

Dzikuj modziey miasta. Dobry wynalazek. Ludzi na waciw drog

Антон

І Гнаткевича знайшов в енциклопедії. Люди бодай щось робили для свого народу. А що в той час робили ви, пане Мартинюк? Повторюю: В ТОЙ ЧАС.

Антон

А нащо 2 рази хтось виклав якогось Вацлава. Я заліз на той сайт, що десь тут прописаний, і ось трохи зміг перекласти:

Правильно. Радивилів? Поляки не знають такого. Бо то історична Польща. А назва така – Радзвівілів (є відсил на польську енциклопедію). Дякую молоді міста. Люди на правильному шляху

З кого сміються? З нас із вами – за наше нерозуміння історії. Нехай собі поляки пишуть, як знають ( у посиланні – Радзівіллув). Ось і Львів в енциклопедіях інших країн звучить інакше – Лємберг, Львов, Львув, то на кого нам рівнятися? Може, на тих самих бабусь, бо вони зберігають народні традиції, українські цінності.

Привіт зі Львова.

Володимир Мартинюк

Як могли помітити мої анонімні співрозмовники, я працюю з відкритим забралом. На питання Кей факінг Джі Бі( КДБ,СБУ) типу:\”А де ти був 24 серпня 1991 року о 14.37 пополудні?\” відповідати не збираюся, мене цим не проймеш та й не про мене мова.

Маю перекласти думку мого польського інтернет-співрозмовника, тим паче, що польські літери неправильно скопіювалися з сайту на сайт.

Вацлав пише:Дійсно Radyvyliv? Поляки не знають. Ми мусимо сміятися. То історична Польща. А ім\’я таке: Radziwiw –

http://pl.wikipedia.org/wiki/Radziwiw (місто) Я дякую молоді міста. Добрий винахід. Люди на властивій дорозі\”

То що, виходить я – молодь, а ви – дідусі-бабусі з академічними знаннями? Приїхали…

Антон

Молодь на псевдо Мартинюк, яка поверне полякам Волинь? Здається, на це натякає Вацлав, говорячи про власціву дорогу. Ну-ну, та чи захочуть цього радивилівці?

coca

Эй, Радывылов, шо зациклился на дурным пытанні? Смешна.

На самай справе смешна. Князям ваша лаянка да лямпачкі

Володимир Мартинюк

\”Молодь на псевдо Мартинюк, яка поверне полякам Волинь? Здається, на це натякає Вацлав, говорячи про власціву дорогу. Ну-ну, та чи захочуть цього радивилівці?\”

– Богу дякувати, не перевелися полонофоби на землі руській! В Європу хочете? Так це ж найкоротший шлях, раніше всія України. Питання: чи ми полякам треба, в розумінні непотрібного головного болю. З їх точки зору – бабрайтеся у своєму лайні самостійно. Нам дешевих наймитів і без українцув не бракує.

Радий, що до розмови підключився і сябро, вийшли на міжнародний рівень.

Сергій

Який \”сябро\” підключився до розмови? Ви його IP адресу дивилися, він підключений до Укртелекому. Просто української мови чоловік не знає, а ви уже його до сябрів приплюcували

Сергій

До речі, і Вацлав наш, не імпортний. Ви його IP адресу дивилися, панове?

Н.А.

Це що виходить? Мартинюк повівся на приманку як лох? У тих ІР адресах він розбирається так само, як у філології і в історії Радивилова

Володимир Мартинюк

Мої добрі і щирі анонімні співбесідники повністю зіскочили з теми. Повторюю пропозицію: \”Якщо автор – не затятий полонофоб Я.Щук,газета “Сурми Радзивілів” пропонує опублікувати дану статтю на своїх сторінках і відкрити дискусію щодо історичної назви міста. Перейменувати можна й місто(надіюся тимчасово, не довше, ніж Червоноармійськ),але княжий рід -ні. А так би хотілося…Через те постійно в дужках згадується справді історична назва.\”

Звісно, підпис \”Кореспондент net\” нас не влаштовує. \”На net и спросу net.\”

Від когось же хочеться дізнатися про документальне підтвердження такої безцінної новини, цитую з статті:\”Але в 16 столітті, коли вперше в документах почали згадувати Радивилів, і прізвище його власників записували відповідно – як Радивили.\”

 

Хто читав лише коментарі – можна почати з міркувань автора статті, тобто з самого початку


no Responses

 1. Володимир Мартинюк

  Грудень 16, 2011, 06:24:22

  Шановні опоненти і просто відвідувачі сайту. Не тямлячи в тонкощах інтернет спілкування, користуюся цією сторінкою, аби запросити всіх вас на сторінку газети "Сурми Радзивілів" http://mrada.ucoz.ua/index/radivilivska_rajonna_gazeta_quot_surmi_radziviliv_quo

  t/0-22
  Мине небагато часу і ми теж відкриємо розділ "Коментарі", де можна буде розпинати редактора у режимі онлайн.
  Дякую господарю сайту.

 2. Володимир Мартинюк

  Грудень 10, 2011, 20:24:49

  І ВСЕ Ж"ДЗ,ДЗ,ДЗ" !!!

 3. jozef

  Грудень 7, 2011, 01:14:19

  І все таки ГИ ГИ ГИ ГИ !!! wink

 4. Іванов

  Грудень 6, 2011, 14:58:50

  Коментар видалено за порушення правил поводження на сайті! Читайте правила.

 5. Іванов

  Грудень 6, 2011, 14:51:52

  і розмовляю я виключно українською, але хай пан тішиться, що ще когось його маячня тай цікавить

 6. Іванов

  Грудень 6, 2011, 14:50:37

  Коментар видалено за порушення правил поводження на сайті! Читайте правила.

 7. Сергій

  Грудень 5, 2011, 21:41:52

  Сміється той хто стріляє перший!!! am

 8. Володимир Мартинюк

  Грудень 5, 2011, 18:32:44

  Сміється той, хто сміється востаннє…

 9. jozef

  Грудень 5, 2011, 12:01:31

  Сміється той,хто сміється останній! ГИ ГИ ГИ ГИ ГИ wink

 10. Сергій

  Грудень 4, 2011, 22:27:02

  Мова йдеться про кількість переглядів тої чи іншої статті, а не про кількість коментарів. Ці дві статті справді є на сайтів і кількість переглядів там дійсно досить пристойна. Прошу надалі не плутати кількість коментарів і кількість переглядів. І прошу вас без образ.
  Давайте свою словесну перепалку завершуйте, сайт для цього не призначений, особисті стосунки з'ясовуйте деінде тільки не тут. Коментарі, які не стосуються статті будуть вилучатися.

 11. Володимир Мартинюк

  Грудень 4, 2011, 22:19:19

  "(після нахабного глумління над нами, вчителями)"

  "Наїдьте" на п.Вєтрова, це від нього ми отримали документально підтверджену інформацію про разючі успіхи закладу.
  Для загалу, п. Вєтров очолює обласне управління освіти та науки.

 12. Володимир Мартинюк

  Грудень 4, 2011, 21:29:54

  "СЕРЕД УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ – ЛІЦЕЇСТКА З РАДИВИЛОВА – 4012 переглядів, ІСТОРІЯ МІСТА РАДИВИЛІВ – 3616"

  До "історії" коментарів – 0. А першу поп-статтю я так і не знайшов. Підкажіть, Н.А., адресочек. Випадком, не з тієї когорти кадрів, які директор кує прямо на керівному столі?

 13. Н.А.

  Грудень 4, 2011, 19:13:24

  Таких багато, не треба прикидатися. Приклади – СЕРЕД УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ – ЛІЦЕЇСТКА З РАДИВИЛОВА – 4012 переглядів, ІСТОРІЯ МІСТА РАДИВИЛІВ – 3616, таких багато, не тіште себе думкою, що комусь дуже цікавий Мартинюк. Може, хіба як посміховисько, яке не ДОКА-ПІЦА ні в сайтах, ні в філології, ні в історії Радивилова, ні в моралі – якщо згадати про наш ліцей і влаштовану там Вашу доню (після нахабного глумління над нами, вчителями)

 14. Володимир Мартинюк

  Грудень 4, 2011, 17:05:09

  "Щось Мартинюк і тут гальмо гальмом – біля червоної букви "і" при заголовку треба клацнути мишкою – і видно, що цю статтю вже переглянули більше 400 чол., а ту, що вміщена трохи раніше, – 500. Так що сайт нормальний, на відміну від Вашої малотиражки, товарищ Мартинюк"
  Хакерсько-шмакерські ньюанси мене мало цікавлять. Я дійсно – не дока-піцца у цьому. Йдеться про читачів конкретних статей, а не відвідувачів сайту. Ану,"Н.А." ( незнайомих не беру) похвалися: яку статтю сайту відвідувало( і обговорювало) більше користтувачів?

 15. Н.А.

  Грудень 4, 2011, 08:25:45

  Щось Мартинюк і тут гальмо гальмом – біля червоної букви "і" при заголовку треба клацнути мишкою – і видно, що цю статтю вже переглянули більше 400 чол., а ту, що вміщена трохи раніше, – 500. Так що сайт нормальний, на відміну від Вашої малотиражки, товарищ Мартинюк

 16. Володимир Мартинюк

  Грудень 4, 2011, 07:52:22

  "Ого, обидві статті – суперечку про назву міста прочитали до 1000 чол. Я здивована. Де вже братися міні-газеті з позначкою РАДЗИВІЛІВ щось там пояснювати, її нав'язливо роздають не більше 500 штук."

  Цей сайт стільки не відвідувало від часу його заснування, що підтверджує: на мозоль наступлено конкретно. Оте "дз", що так муляє декому, з поки що комариного писку невдовзі перейде до звуку кулі коло вуха, а тоді й – до реву реактивного винищувача. І всі відвідувачі сайту, котрих цікавить тема, плавно перейдуть у число читачів газети. До відома: роздавався лише перший, сигнальний, номер нової газети. Далі халява скінчилася. А вас, шановне(не знаю статі) Н.А., вже заставили передплатити "Більшовицьку зброю" чи то пак "Прапор перемоги"?

 17. Н.А.

  Грудень 4, 2011, 00:08:07

  Ого, обидві статті – суперечку про назву міста прочитали до 1000 чол. Я здивована. Де вже братися міні-газеті з позначкою РАДЗИВІЛІВ щось там пояснювати, її нав'язливо роздають не більше 500 штук.

 18. грег

  Листопад 30, 2011, 16:43:53

  сон рябої кобили ця стаття а автор мабуть обкурений….

 19. jozef

  Листопад 30, 2011, 09:42:07

  Тут всі такі грамотні ,татусі їм дипломчики покупляли,куди нам простим грішним.)))

 20. Галина

  Листопад 29, 2011, 21:43:42

  Італ. відг. справжн., перекласти можна приблизно так
  думайте ви краще про людей у вашому місті,бо Радивилів чи Радзивилів одне й те саме,у вас е все – гроші,іжа,одяг а народ страждае,бо ви е наглі і егоісти,сором вам

 21. Н.А.

  Листопад 29, 2011, 13:31:33

  Один чоловік понаписував і там і сям коментарів більше, ніж статті "кореспондента Радивилів.нет", але все мимо цілі

 22. jozef

  Листопад 29, 2011, 12:07:41

  Хлопці не за те взялися,нам простим смертним по цимбалах,яка назва нашого міста.По моєму пан в американських джинсятах і вишитій сорочині злякався свого конкурента.Це чергові ,,политические разборки".

 23. message

  Листопад 28, 2011, 23:22:44

  Уроки,приносимые поражениями – неоценимы,пан Мартынюк.Ничто не способно нагляднее указать на брешь в вашей обороне,чем противник,проникающий в нее,и в этой ситуации ваш кулак ударяет по воздуху.Выход один:стань другом своему врагу и прости деяния его,ибо ты несовершенен.І як щодо мудрості древніх?????

 24. italiano

  Листопад 28, 2011, 22:20:39

  Pensatevi piutosto per il popolo di vostro paese o Padyvyliv oPadzyvyliv la stessa cosa.A casa vostra ce tutto – soldi,cibo,vestiti – non manka niente,il popolo sofre,perche voi siete ignorante e egoiste.VERGOGNATEVI,CIAO

 25. Володимир Мартинюк

  Листопад 28, 2011, 07:38:44

  Правду казав колишній головний лікар Г.Ф.Стецюк: "Вчитель – не професія. Це – діагноз". Вчитель філології, випускник педінституту, повівся на мій контрольний в голову. Помилку в слові було запущено спеціально: "Якщо це не сайт Я.Щука (пишу спеціально так, як він та йому подібні “краєзнавці” Бухало, Чобіт зпохабили назву міста…".
  Хочу спитати в автора опусу: "Що це за професія така "краєзнавець", де готують спеціалістів? Чи не на філологічному факультеті?
  Давненько не бачив щорічних публікацій про навколосвітню подорож Бальзака навкруг Радивилова…

 26. Володимир Мартинюк

  Листопад 27, 2011, 21:08:42

  Для людства донедавна авторитетом був автор теорії відносності. Виявляється, є теорія, нема відносності. Пропагувати чужі думки простіше, ніж мати свої. А як щодо мудрості древніх – "сумнівайся"? Скрізь і всюди. Вірять тільки в Бога. І то далеко не всі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *