Pages

Categories

Search


Чергові випадки телефонного шахрайства

by
Січень 4, 2015
КРИМІНАЛ
No Comment
\"\"    Скільки б не застерігали правоохоронці через засоби масової інформації
бути обачними та обережними зловмисники й надалі продовжують «збивати з
пантелику» громадян, впевнено крокуючи в ногу із часом, використовуючи
різноманітні психологічні важелі впливу. Останнє цьому підтвердження
днями сталося із 67-річною мешканкою Радивилівського району. До
пенсіонерки задзвонила на мобільний телефон невідома особа та
представившись представником «Приватбанку»
   Довіряй, але перевіряй – ця добре відома всім приказка себе повністю виправдовує. Нажаль, коли до нас задзвонить невідомий, і в слухавці ми чуємо: «Ваш син у міліції, його затримано за вчинення злочину. Втім можна все владнати..», чи то псевдо-працівники соціальної служби заходять з вулиці до пенсіонерів, щоб обміняти гроші на нібито нові купюри, та безліч інших, схожих на правду слів, нам ніколи перевіряти, і ми, чимскоріше самі віддаємо зловмиснику усі свої заощадження. А коли спам’ятаємося, що нас все ж таки ошукали, то той самий шахрай вже давно накивав п’ятами, або викинув сім – карту з телефону посміхаючись та потираючи руки таки отримавши бажане.

    -​ Щоб не стати жертвою шахраїв, слід усе перевіряти, – каже начальник кримінальної міліції Олександр Конюший. – В такому разі намагайтеся переконатися у правдивості слів незнайомця. Бо ж потім нам знайти цих шахраїв дуже важко. Вони, отримавши певну суму на телефон, перекидають її по різних номерах, звідки гроші теж швидко розходяться. Або сідають у завчасно підготовлений транспортний засіб тікаючи як надалі. І головне, в будь-якій ситуації, своєчасно повідомляйте в міліцію».

    Скільки б не застерігали правоохоронці через засоби масової інформації бути обачними та обережними зловмисники й надалі продовжують «збивати з пантелику» громадян, впевнено крокуючи в ногу із часом, використовуючи різноманітні психологічні важелі впливу. Останнє цьому підтвердження днями сталося із 67-річною мешканкою Радивилівського району. До пенсіонерки задзвонила на мобільний телефон невідома особа та представившись представником «Приватбанку» повідомила, що ними помічений несанкціонований доступ сторонніх осіб до її кредитної картки тому, з метою блокування її рахунку, необхідно надати номер картки. Що жіночка і зробила. Згодом, псевдо-працівниця, зняла для своїх потреб з рахунку потерпілої шість тисяч гривень. Ще два аналогічних випадки теж траплялися протягом року.

Запам’ятайте:

– Нікому, в тому числі працівникам банку, не повідомляйте свій пін – код чи номер картки.
– Працівники банку дзвонять тільки з банківських, стаціонарних телефонів.
– Вони не будуть розпитувати ваші особисті дані тощо.
– Якщо і задзвонять, то тільки із пропозиціями задля продажу банківських продуктів не розпитуючи конфіденційної інформації, будь-яких номерів карток та паролів.
– Якщо до вас все ж таки подзвонили, представившись працівником «Приватбанку», ви можете переконатися у правдивості його слів зателефонувавши самі на номер «гарячої лінії» банку. Там зроблять все можливе, щоб шахрайські дії не здійснилися.

Всього протягом 2014 року до чергової частини Радивилівського РВ УМВС надійшло 51 повідомлення від громадян по факту шахрайства щодо них. Найбільш поширеним видом обману споживачів слугувала купівля – продаж товарів через всесвітню мережу Інтернет, заволодіння мобільними телефонами громадян та їх обман у сфері продажу товарів, а також надання різноманітних, вигаданих, послуг за винагороду.

Практика показує, що фантазії професійних шахраїв немає меж. То ж закликаємо усіх допомагати порадою, бути уважними та не байдужими одне до одного.

 
Радивилівський РВ УМВСЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *