Pages

Categories

Search


В черговий раз правоохоронці закликають бути пильними аби не стати жертвою шахраїв!

В черговий раз правоохоронці закликають бути пильними аби не стати жертвою шахраїв!

by
Березень 19, 2015
КРИМІНАЛ
No Comment

Всього протягом 2014 року до чергової частини Радивилівського РВ УМВС надійшло 51 повідомлення від громадян по факту шахрайства щодо них. З початку січня 2015 року – близько п’ятнадцяти. Тільки під час однієї розмови з шахраєм, збита з пантелику мешканка області позбулася 25000 гривень.

Жителі Рівненщини кожного дня потерпають від шахраїв. Їх злочинні схеми  розповсюдилися у багатьох сферах суспільного життя. Із впровадженням новітніх технологій шахрай паралельно придумує кого і як ошукати в даній ситуації. Коли раніше жертвами ставали одинокі літні особи, то наразі вводять в оману всіх. Звичайно, найбільш ошуканими залишаються ті, хто все ж попадається «на гачок».

Поширеними видами обману залишаються купівля – продаж різноманітних товарів у всесвітній мережі Інтернет,  телефонні афери із повідомленнями про затримання близьких родичів, які вчинили злочин, але за певну суму грошей, можна обійтись і без криміналу, а також афери  із кредитними картками псевдо – працівників банку.

Скільки б не застерігали правоохоронці через засоби масової інформації бути обачними та обережними візити із заявами громадян до міліції, що їх ошукали вражають своєю кількістю та майстерністю зловмисників. Як показує практика, вони добре знають, що і як роблять. Використовуючи психологічні важелі впливу майже завжди досягають свого посміхаючись й потираючи руки таки отримавши бажане.
Правоохоронці Радивилівського районного відділу міліції вкотре наголошують жителям міста та району про те, що вони повинні бути пильними до подібних дзвінків. В розмові із незнайомцями не квапитися з висновками, а намагатися спочатку переконатися у правдивості їх слів. Адже кілька хвилинна перевірка інформації додзвонювача не змінить ситуації.

Тож, якщо в слухавці ви чуєте, що вашого сина затримано за скоєння злочину і він знаходиться у міліції, чи він є потерпілим , наприклад,  у дорожньо – транспортній пригоді, і йому необхідні гроші на лікування, не кваптеся позбуватися своїх заощаджень і не передавайте їх незнайомцям.

Спілкуйтеся з останніми не більше однієї-двох хвилин. Якщо у людини чітке прохання, то він одразу його озвучить. Якщо ж вам починають говорити фрази типу «послухайте, будь-ласка», «приділіть кілька хвилин», «от посудіть самі» тощо відразу припиняйте розмову. Зазвичай, це початок обману.

В розмові із невідомим абонентом ведіть себе впевнено. Шахрай буде шукати собі жертву серед більш довірливих громадян.

Якщо співрозмовник занадто настирливий та не хоче залишити вас у спокої, скажіть, що негайно зателефонуєте у міліцію.

Мета в них одна – виманити з вас гроші, які ви повинні будете переказати на певний банківський рахунок, або перевести на названу шахраями сім – карту. Трапляється, що задля порятунку близьких потерпілі, після подібних розмов із зловмисниками та домовившись про місце зустрічі, самі передають їм кругленькі суми.

Спочатку намагайтеся самі передзвонити до родича та поговорити. Якщо зв’язку з ним не має, або у вас є сумніви, що співбесідник саме той, за кого себе видає – розпитайте, що відбулося, де саме знаходиться людина. Якщо вона затримана, то в якому райвідділі, яка точна адреса установи, хто керівник та міський номер телефону чергової частини. Як правило, на цьому етапі, спілкування з співрозмовником закінчується і він вас більше не потурбує. Якщо ж після всіх дій з вами продовжують спілкуватися – дзвоніть в чергову частину райвідділу міліції по місцю проживання для з’ясування обставин.

Також громадяни повинні запам’ятати, що реальні працівники банку, які телефонують, ніколи не будуть цікавитися у клієнта пін – кодом чи номером його картки. Він відомий має бути тільки вам.

Зауважте: штатні працівники банку можуть здійснювати дзвінки з банківських, стаціонарних телефонів, і не будуть розпитувати особисті дані тощо. Хіба що тільки повідомити про перебіг акцій та пропозицій задля продажу банківських продуктів, не розпитуючи при цьому конфіденційної інформації, а тим паче – номерів карток та паролю.

Якщо ж до вас все ж таки подзвонили, представившись працівником банківської установи, ви можете переконатися у правдивості його слів зателефонувавши самі на номер «гарячої лінії» банку.

Аби не потрапити на гачок Інтернет – шахраїв:  слід купувати товари тільки на відомих чи перевірених вами, чи вашими родичами та знайомими, сайтах.

Якщо ж ви купуєте потрібну вам річ в он-лайні у приватної особи, то хоч почитайте кількість та зміст відгуків про продавця, перегляньте його профіль.

Остерігайтеся підозріло низьких цін та приділіть більше часу вивченню пропозицій в Інтернеті, які є занадто вигідні , щоб бути правдою.

В мережі єдиний обов’язок для продавця – це вказати повну назву своєї фірми, юридичну адресу та телефон, що і намагайтесь перевірити.

Врешті довіртеся власній інтуїції. На жаль не всі Інтернет – користувачі мають добрі наміри. Тільки обачне поводження вбереже вас від фінансових втрат.

Довідка: Всього протягом 2014 року до чергової частини Радивилівського РВ УМВС надійшло 51 повідомлення від громадян по факту шахрайства щодо них. З початку січня 2015 року – близько п’ятнадцяти. Тільки під час однієї розмови з шахраєм, збита з пантелику мешканка області позбулася 25000 гривень.

    Оксана Шуляк
Радивилівський РВ УМВСЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *