Pages

Categories

Search


Тарифне стимулювання заміщення природного газу

by
Січень 22, 2015
ЕКОНОМІКА
No Comment

\"\"     Державним бюджетом на 2015 рік передбачено спрямування 500 млн.
грн. на компенсацію різниці в тарифах на виробництво теплової енергії
для населення на теплогенеруючих установках з використанням будь-яких
видів палива та енергії, крім природного газу.     Державним бюджетом на 2015 рік передбачено спрямування 500 млн. грн. на компенсацію різниці в тарифах на виробництво теплової енергії для населення на теплогенеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії, крім природного газу.
     Мова йде про надання Державою компенсації між економічно обґрунтованим тарифом на виробництво теплової енергії з будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) і збитковим тарифом на виробництво теплової енергії на таких же теплогенеруючих установках для потреб населення.
     Зазначений механізм стимулювання об’єктів теплоенергетики до переходу на використання альтернативних видів палива був затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 09.07.14 р. № 293 «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання».
    Суть цієї постанови полягає в тому, що у разі виробництва теплової енергії для населення, різниця між тарифом на виробництво теплової енергії на теплогенеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) і тарифом на виробництво теплової енергії для потреб населення на теплогенеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) підлягає компенсації з державного бюджету.
    Розмір компенсації різниці в зазначених тарифах на виробництво теплової енергії не може бути вищим, ніж різниця між фактично встановленим тарифом на теплову енергію для населення та її собівартістю з урахуванням граничного рівня рентабельності не вище 21 відсотка.
    Органам місцевого самоврядування Кабінетом Міністрів України рекомендовано сприяти реалізації інвестиційних проектів виробництва теплової енергії з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу), в тому числі з відновлюваних джерел енергії.

Васинюк М.М. – головний спеціаліст відділу
експертизи територіального управління
ДерженергоефективностіУкраїни
у Рівненській областіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *