Pages

Categories

Search


В разі відмови від встановлення газового лічильника,  споживач  ризикує залишитись без газопостачання

В разі відмови від встановлення газового лічильника, споживач ризикує залишитись без газопостачання

by
Березень 20, 2015
ЕКОНОМІКА
No Comment

Для споживачів, які користуються лише газовою плитою, встановлення лічильників триватиме до 1 січня 2018 року. Споживачі природного газу, яких не влаштовують терміни, в які газове господарство буде здійснювати установку лічильників, можуть встановити прилад обліку власним коштом.

Ситуація із обліком газу на Рівненщині загалом набагато краща, ніж в цілому по Україні. Так, за підсумками минулого року, населення Рівненщини використало 327,8 млн.куб.м. природного газу, з яких лише 3,2% було спожито без лічильників. В середньому по Україні без лічильників споживається біля 10% від загального обсягу газу, використаного на побутові потреби.

Загалом для 100% забезпечення споживачів приладами обліку газу, ПАТ «Рівнегаз» ще необхідно встановити близько 35,5 тис лічильників. З урахуванням інфляційних процесів та курсових коливань, загальна вартість робіт, включаючи ціну самих приладів і матеріалів, становитиме більше 88 млн. грн.Щоб виконати всі роботи до 1 січня 2018 року відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», необхідно щорічно виділяти близько 30 мільйонів гривень на встановлення безкоштовних лічильників.

Кошти, які були затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, дозволять у 2015 році встановити на Рівненщині лише близько 1,5 тис лічильників при умові  стабілізації цін на прилади обліку і матеріали.

«Ми першочергово будемо забезпечувати приладами обліку тих абонентів, які користуються газом для приготування їжі та підігріву води, тобто кристуються газовою плитою та колонкою. Таких абонентів на Рівненщині є близько 2,5 тис.»

Головний інженер ПАТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа.

Для споживачів, які користуються лише газовою плитою, встановлення лічильників триватиме до 1 січня 2018 року. Споживачі природного газу, яких не влаштовують терміни, в які газове господарство буде здійснювати установку лічильників, можуть встановити прилад обліку власним коштом.

Варто наголосити що в разі відмови від встановлення лічильника,  споживач  ризикує залишитись без газопостачання.  Адже згідно із Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» після 1 січня 2016 року буде припинено подачу газу  тим споживачам, які не мають лічильника і користуються газовою колонкою та плитою. Згідно із вищезгаданим Законом після 1 січня 2018 року  буде підніматись питання припинення газопостачання до осель абонентів, які користуються газовою плитою і не встановили прилади обліку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *