Pages

Categories

Search


План у сумці – дім на думці

by
Лютий 11, 2010
ЕКОНОМІКА
No Comment

\"\"     Минулий рік, зважаючи на світову економічну кризу та українські внутріполітичні проблеми, видався доволі несприятливим і для розвитку Радивилівського району на Рівненщині. А все ж підприємливі керівники та господарники вишукували можливості для реконструкції виробництв, нарощування їх потужності, будівництва нових об’єктів виробничого та соціально-побутового призначення. Про важливі здобутки 2009 року і про плани забудови на рік поточний розповідає кореспондентові «Радивилів.net» районний архітектор, депутат Радивилівської міської ради Мирослав Максимів:
       – За рік по району було здано в експлуатацію 26 житлових будинків у 3,7 тис. кв. метрів загальної площі житла, з них по місту – 1,4 тис. кв. метрів, та 5 об’єктів торгівлі у 454,3 кв. метра загальної площі – магазин «Вікторія» в Козині, у Радивилові житловий будинок із вбудованим приміщенням кафе-бару по вул. І.Франка, магазин промтоварів по вул. М.Четвертного, реконструйована квартира під магазин промислових товарів по вул. Почаївській, розширення закусочної по вул. М.Четвертного.

\"\"

      Минулий рік, зважаючи на світову економічну кризу та українські внутріполітичні проблеми, видався доволі несприятливим і для розвитку Радивилівського району на Рівненщині. А все ж підприємливі керівники та господарники вишукували можливості для реконструкції виробництв, нарощування їх потужності, будівництва нових об’єктів виробничого та соціально-побутового призначення. Про важливі здобутки 2009 року і про плани забудови на рік поточний розповідає кореспондентові «Радивилів.net» районний архітектор, депутат Радивилівської міської ради Мирослав Максимів:

     – За рік по району було здано в експлуатацію 26 житлових будинків у 3,7 тис. кв. метрів загальної площі житла, з них по місту – 1,4 тис. кв. метрів, та 5 об’єктів торгівлі у 454,3 кв. метра загальної площі – магазин «Вікторія» в Козині, у Радивилові житловий будинок із вбудованим приміщенням кафе-бару по вул. І.Франка, магазин промтоварів по вул. М.Четвертного, реконструйована квартира під магазин промислових товарів по вул. Почаївській, розширення закусочної по вул. М.Четвертного.
     Незважаючи на те, що в сфері бензинового бізнесу за останні роки сталися відчутні зміни з метою якомога повнішого задоволення попиту, в районі стали до ладу ще дві автозаправні станції – в Бугаївці при вулиці Київській та в Михайліці, через дорогу проти існуючої АЗС.
     Відчутно поліпшено благоустрій деяких вулиць райцентру та сіл за рахунок освоєння 1 млн. 67 тис. грн. державних капіталовкладень відповідно до затвердженої обласною радою «Програми розвитку вулиць і доріг, що перебувають у комунальній власності сіл, селищ та міст Рівненської області». Зокрема, в Радивилові майже 794 тис. грн. використано на впорядкування вулиць М.Маркелова, О.Пушкіна, М.Грушевського, у Дружбі 60 тис. – вул. Агапова, у Козині 40 тис. – вул. Шкільної, по 35 тис. пішло на впорядкування вулиць І.Богуна та 24 Серпня в Острові і Озерної в Стоянівці, 30 тисяч – вул. Вовковийської у Підвисокому, по 20 тисяч – Садової у Гоноратці і Грани­чної у Гаях-Лев’ятинських, 18,8 тис. – Зеленої у Радихівщині, 15 тис. – Лугової у Сестрятині.
     Крім того, за кошти місцевих бюджетів виконано ремонти комунальних доріг на 2 млн. 436,7 тис. грн., у тому числі по міськраді – на 1 млн. 475,9 тисячі (вулиці М.Четвертного, Кременецька, М.Маркелова, Тиха, Шкільна). В основному ці кошти витрачені на капітальні ремонти вулиць. Поточ­ний (ямковий) ремонт здійснювався на майдані Незалежності, вулицях М.Грушевського, Парковій, І.Франка, Тихій, Кременецькій тощо.
     А тепер коротко про те, які роботи з упорядкування вулиць виконували за власні кошти сільради. У Козинській сільраді прокладено 2525 погонних метрів щебеневого покриття – вул. Лесі Українки, Незалежності в Козині, Миру, Дубинецького в Дубинах, Лісова в Савчуках (259,2 тис. грн.), у Бугаївській – 8061 погонний метр – вул. Зелена, Возз’єднання, Березина, Нова в Бугаївці, Пшенична в Опарипсах, Тиха, Зелена, Залізнична, Лугова в Лев’ятині (252, 6 тис.), у Крупецькій – 1620 погонних метрів – вул. Заокіп у Крупці, Коритенська, Набережна у Срібному, Героїв України у Заміщині, Лісова в Баранному (159,4 тис.). Значні обсяги робіт виконані також у таких сільрадах: Бере­зинівська (1120 м пог., 146,9 тис., вул. Зелена, Лесі Українки в Радихівщині), Сестрятинська (120 м пог., 51 тис., вул. Проста в Сестрятині), Пляшевська (500 м. пог., 37,6 тис., вул. Набережна в Острові), Іващуківська (320 м пог., 27,5 тис., вул.. Набережна в Зарічному), Теслугівська (155 м пог., 19,6 тис., вул. Польова в Пляшівці), Хотинська (300 м. пог., 7 тис., вул. Зелена в Хотині). Зрозуміло, що там, де на кожний погонний метр поліпшення вулиці витрачено більше коштів, забезпечили кращу якість робіт.
     Я торкнувся тільки найбільш суттєвого, адже були і менш масштабні справи – щодо переобладнання систем опалення і каналізаційної мережі, ліній електропередач, перекриття пок­рівель, забезпечення освітлення вулиць, упорядкування територій, що прилягають до установ та зак­ладів.
     Здійснення планів на 2010 рік також великою мірою залежатиме від політичної та фінансово-еко­номічної ситуації в країні. А що вона залишається непростою, нагадують довгобуди в центральній частині Радивилова, про подальшу долю яких поки що говорити не випадає.
     Триває реконструкція молочного магазину під магазин роздрібної торгівлі продуктовими і непро­дуктовими товарами (з обладнанням офісних приміщень) по вул. Почаївській при її виході на вул. Кременецьку (МПП «Пролісок»), овочесховища міжрайбази під пекарню по вул. О.Пушкіна (ПП «Радивилів Віктал»), продовжується перепланування ковбасного цеху під цех із заготівлі та переробки молока в Теслугові (підприємець О.Литвин). Намічене спорудження житлового будинку із вбудованим магазином "Веломототовари" по вул. Зеленій, 2, поблизу кінотеатру. Завершена реконструкція першої черги ресторану «Троянда» по вул. О.Невського, 12. Не припиняються роботи на переобладнанні колишнього виробничо-побутового приміщення під 6-квартирний житловий бу­динок по вул. І.Франка (підприємець К.Загальська), кафе в міському парку Т.Шевченка (Г.Прокопюк). На різних стадіях завершення будівництва магазину в Сестрятині (М.Ковальчук), реконструкція ма­газину «Меблі» під торговий комплекс у Козині (І.Кондрась), житлового будинку під магазин господарських товарів у Теслугові (О.Шевчук).
     Проводитиметься реконструкція та будівництво електромережі в Радивилові по вул. Шкільній (ЗОШ № 2), в Баранному, Немирівці (встановлення КТП), в Безодні (заміна ПЛ 0,4 кВт).
     Цього року за кошти держбюджету має здійснюватися капітальний ремонт автошляху Козин – Пляшівка (13,1 км), з облаштуванням тротуарів у населених пунктах, з’їздів.
     Триває проектування музейного комплексу для Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви». Продовжується будівництво церкви в Срібному (поряд із діючим храмом – пам’яткою архітектури 19 століття), добудова дзвіниці Свято-Вознесенської церкви в Радивилові, спорудження молитовного будинку протестантської громади по вул. М.Кузнецова, неподалік каплиці св. Амфілохія Почаївського.
     Чимало об’єктів (близько 20) перебувають у стадії погодження та розробки документації. Серед них – комплекс магазинів у Радивилові по вул. М.Четвертного (ринок «Новий»), реконструкція квартири під меблевий магазин по вул. Почаївській, спорудження 2-поверхового житлового будинку із вбудованим кафе по бульвару Т.Черняка (напроти кафе «Піцерія»), магазини промислових товарів у Срібному, Дружбі, продовольчих – в Опарипсах, реконструкція приміщення колишнього дитсадка комбінату хлібопродуктів під житловий будинок по вул. Парковій.
     Ось такими прикметами змін, тих, що відбулися і відбудуться найближчим часом, характеризується район. Впадає у вічі, що певне пожвавлення панує лише в місті, тоді як на селі ще мало хто виявляє ініціативу та підприємливість і береться за облаштування закладів торгівлі чи побуту, подекуди навіть до вимощення і впорядкування вулиць, що називається, руки не доходять. Є й випадки будівництва з порушеннями вимог, і цьому, певна річ, ставиться заслін.
     Відрадно відзначити, що за останні роки помітні зміни на краще відбулися і відбуваються в райцентрі, в чому заслуга районної ради, райдержадміністрації, і насамперед міськради. Охайнішими, чепурнішими стають вулиці, привабливішими – фасади магазинів, установ та організацій, а також те­риторії, що прилягають до приватних підприємств. А це прищеплює городянам почуття відповідальності за чистоту, привабливість міста.

     Взяв інтерв’ю Володимир ЯЩУКЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *