Pages

Categories

Search


Криниченько, криниченько, Твоя вода як кришталь…?

by
Серпень 20, 2010
ПОДІЇ
No Comment

 \"\"  

    Ще два місяці тому у Радивилівському районі розпочали проводити перевірки криниць, згідно з Постановою головного державного санітарного лікаря від 17 травня ”Про попередження виникнення воднонітратної метгемоглобінемії у дітей”.
    Наразі ж досліджено 112 криниць, які знаходяться в індивідуальній власності, та 66 громадських криниць у населених пунктах району. Результати досліджень досить невтішні. В таких селах, як Березини, Солонів, Білогорівка, Гаї-Ситенські, Зарічне перевищення нітратів становить від 70 до 100 відсотків від кількості досліджених проб.

\"\"    Ще два місяці тому у Радивилівському районі розпочали проводити перевірки криниць, згідно з Постановою головного державного санітарного лікаря від 17 травня ”Про попередження виникнення воднонітратної метгемоглобінемії у дітей”.
    Наразі ж досліджено 112 криниць, які знаходяться в індивідуальній власності, та 66 громадських криниць у населених пунктах району. Результати досліджень досить невтішні. В таких селах, як Березини, Солонів, Білогорівка, Гаї-Ситенські, Зарічне перевищення нітратів становить від 70 до 100 відсотків від кількості досліджених проб. На жаль, інформація про чисту криничну воду у нинішній ситуації — міф. В основному, перевищення норми нітратів у криничній воді сягає від півтора до двох разів, а в одному випадку зафіксовано перевищення у 5 разів. Як свідчить аналіз ситуації, в даному випадку йдеться не про спонтанне забруднення, це є наслідки людської діяльності 15-20-річної давнини, коли міндобрива та отрутохімікати застосовували безконтрольно. І це могло стати основою причиною такого масового забруднення підземних вод. І така ситуація не лише у нашому районі. У Рівненській області показник перевищення норми нітратів становить 32 відсотки.
   Наразі, робота з дослідження криничної води триває. Їх проводять планово, в першу чергу там, де є діти до трьох років.


http://provinciyka.rv.uaЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *