Pages

Categories

Search


Уродженця Радивилівщини вшанували у львівській тюрмі

by
Вересень 14, 2013
ІНФОРМАЦІЯ
No Comment
        \"\"У львівському музеї \”Тюрма на Лонцького\” відкрили \”дисидентську камеру\” Грицька Чубая, відомого поета, який родом з Радивилівського району.
        Історія цієї кімнати така: у 1972 році слідчі КДБ три дні допитували 22-річного письменника-дисидента у камері в тюрмі на Лонцького, схиляючи його до співпраці. Дружина Грицька Чубая Галина розповіла, що коли вона забрала чоловіка з допитів, то \”він був у важкому фізичному і психологічному стані, довгий час мовчав, було враження, що його кололи препаратами\”. 
    У львівському музеї \”Тюрма на Лонцького\” відкрили \”дисидентську камеру\” Грицька Чубая, відомого поета, який родом з Радивилівського району.
     
Історія цієї кімнати така: у 1972 році слідчі КДБ три дні допитували 22-річного письменника-дисидента у камері в тюрмі на Лонцького, схиляючи його до співпраці.
    Дружина Грицька Чубая Галина розповіла, що коли вона забрала чоловіка з допитів, то \”він був у важкому фізичному і психологічному стані, довгий час мовчав, було враження, що його кололи препаратами\”.Поет-вісімдесятник Григорій Чубай народився у 1949 році в селі Березини Козинського (нині Радивилівського) району. Після невдалого вступу до Київського університету працював на радіо у Радивилові. Після написання антирадянської поеми \”Вертеп\” приїхав до Львова, де з великим успіхом читав її в середовищі молоді. (Газета \”Рівне вечірнє\”).
 
 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *