Pages

Categories

Search


Святкова Радивилівщина

by
Січень 22, 2015
КУЛЬТУРА
No Comment

\"\"    Ось і пролетів святково-радісний січень та його Різдвяні свята.
Та так не хочеться прощатися з величальною життєстверджуючою колядою,
яка прославляє радість Народження Спасителя.м. Радивилів

    Ось і пролетів святково-радісний січень та його Різдвяні свята. Та так не хочеться прощатися з величальною життєстверджуючою колядою, яка прославляє радість Народження Спасителя.
    Тому 9 січня в Св. Вознесенському храмі м. Радивилова  пройшов захоплюючий та яскравий фестиваль колядок «Радіймо люди». Відкрив фестиваль Різдвяних колядок церковно-парафіяльний колектив Свято-Різдво-Богородичного храму м.Радивилова, також у святкуванні взяли парафіяльні хори із м. Радивилів Свято-Вознесенського храму, с. Бугаївка Свято-Покровського храму,с. Батьків Свято-Преображенського храму, та хор з с. Башарівки Св.Введенського храму. Завершилося свято  подячним словом  протоієрея Юрія Бурлікова і загальним співом усіх присутніх коляди «Нова радість стала»
    Всі церковно-парафіяльний колектив   старалися, було вивчено багато колядок, щедрівок. Кожна парафія , яка колядувала цього дня, мала свою родзинку, і порадували всіх присутніх своїм артистизмом і рідкісними колядками та щедрівками. Адже мета Різдвяних фестивалів  це прославлення Народженого Спасителя та,щоб різноманіття колядок та щедрівок передавалося з покоління в покоління.

 \"\"
Підготував прот. Степан Попадич

с. Рідків

    9 січня у Свято-Іоанно-богословському храмі с. Рідків відбулося свято Коляди. На запрошення отця-настоятеля митр. прот. Івана Прокопчука до храму прибули церковні хори із сусідніх сіл, а саме: з Митниці з настоятелем прот. Григорієм Зайцем і Нової Митниці з настоятелем прот. Михайлом Шаблієм.
    Першу привітальну проповідь оповів прот. Григорій Заєць, який пояснив основне значення народження Христа Спасителя для християнського народу.
    Спочатку виступав хор с. Рідків, заспівавши кілька колядок, тим самим прославивши Новонародженого Младенця.
Пізніше виступав хор з Нової Митниці, який заспівав колядки та пісню «Молитва за Україну», побажавши многих літ усім.
На завершення заспівав хор з Митниці, зичивши всій нашій Україні миру та любові.

Підготував прот. Михайло Шаблій

 
с. Крупець

    11 січня 2015 р. у нашому благочинні проходило свято Коляди. Кожен куточок Радивилівщини був оповитий різдвяним настроєм і піснею, яка прославляє народження Спасителя від Пресвятої Діви Марії. Прихід у світ Месії відкриває для нас шлях до спасіння, а Різдвяна зірка своїм сяйвом освітлює напрямок до Світла, яке виходить із Віфлеємської печери.
    До с. Крупець на запрошення отця-настоятеля і благочинного митр. прот. Ігоря Данилюка у Свято-Троїцький храм з’їхалися церковні хори із сусідніх парафій, щоб заспівати колядки і разом прославити Сина Божого. Мелодійне виконання різдвяних піснеспівів звучало від молодіжного і кліросного хорів с. Крупець, а також від парафіяльних хорів сіл Баранне, Срібне, Копані. У виконанні священика прот. Олега Бабака, настоятеля Свято-Михайлівської парафії с. Срібне, і його донечок прозвучала «Повстанська коляда», яка зворушила серця слухачів. Вертеп недільної школи села Крупець і дитячий вертеп с. Баранне розповіли історію про боротьбу світла і темряви у час приходу Спасителя світу.
    Свято пройшло на високому рівні. Духівник благочиння і клірик Свято-Троїцької парафії с. Крупець отець Віктор Стецюк подякував виконавцям за участь у різдвяній концертній програмі, а слухачам за їхню небайдужість і підтримку. Благочинний виголосив многоліття, а на закінчення всі разом заспівали відому коляду «Добрий вечір, тобі, пане-господарю…».   

\"\"

Прес-секретар благочиння прот. Олег Бабак

с. Острів

    11 січня в Свято-Михайлівському храмі с. Острів відбулося свято коляди, на яке зібралися хорові колективи сусідніх сіл, а саме: хор Свято-Різдво-Богородичної парафії с. Коритне, хор Свято-Троїцької парафії с. Теслугів, хор Свято-Покровської парафії с. Пляшівка, хор Свято-Георгіївського монастиря с. Пляшева і власне місцевий церковний хор.
    Коляда – молитва хвалебна, якою всі православні християни прославляють народженого Спасителя світу.
Колядування почалося зі вступного слова та привітанням з Різдвом Христовим ієрей Андрій Миронюк, який на сьогодні став ведучим цьогорічного свята коляди. Отець Андрій розповів про традиції Різдва, а саме традицію привітання народу з Різдвом – колядою.
    Перед виступом кожного церковного хору до слова привітання запрошувався настоятель того храму, з якого і був колектив. Кожен хор виконав по три коляди.

\"\"  

  Прекрасним співом вітали із святом колективи один одного, та людей які прийшли послухати коляду в цей різдвяний недільний день.
Окрасою кожного різдвяного свята є «Вертеп». Наше святкування також не могло обійтися без такого дійства, і тому перед всіма присутніми з короткою виставою, жартами та колядою виступив вертеп підготовленний дітьми із сіл Пляшівка та Коритне, під керівництвом Іванни Макарук.  
    Також присутні почули коляду у виконані тріо священиків, учасників хорового колективу радивилівського благочиння « Емануїл»:  ієрея Андрія Миронюка, ієрея Михаїла Кобзяка та ієрея Назарія Белейка.
Наприкінці свята всі колективи разом проспівали молитовні піснеспіви «Боже Великий, Єдиний»  та «Україно молюся за Тебе».
    Із завершальним та подячним словом до всіх присутніх звернувся ієрей Андрій Мронюк, який в особах настоятелів храмів, подякував  усім церковним хорам за участь у святі і також всім хто прийшов до храму на святкування.
    Закінчилося свято многоліттям у виконанні усіх присутніх у храмі.
   Христос Народився! Славімо Його!

Підготував ієрей Назар Белейко

http://radyvyliv-cerkva.rv.uaЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *