Pages

Categories

Search


Загальноосвітній ліцей: кому він заважає?

by
Лютий 19, 2011
КУЛЬТУРА
No Comment

\"\"     Вчитель і навчає, і виховує, замінює деколи батька і матір дитини, і якщо він обрав цю професію, то назавжди. Але вчитель на долю не нарікає. Його шляхи, як і життєві шляхи, непередбачувані. Т ак і мене після 26 річної праці в сш №2 вчительська доля привела у щойно створений Радивилівський загальноосвітній ліцей. Це було в 2001 році. Важкий і тернистий був шлях становлення ліцею, а особливо вибір приміщення. Створити ліцей вдалося завдяки наполегливій праці голови райдерж­адміністрації, на той час Г.С.Павлюка, голови облдерж­адміністрації М.П.Сороки (це саме його була ідея створення ліцею) і новопризначеного директора Ю.В.Адамського.

 

\"\"     Вчитель і навчає, і виховує, замінює деколи батька і матір дитини, і якщо він обрав цю професію, то назавжди. Але вчитель на долю не нарікає. Його шляхи, як і життєві шляхи, непередбачувані. Т ак і мене після 26 річної праці в сш №2 вчительська доля привела у щойно створений Радивилівський загальноосвітній ліцей. Це було в 2001 році. Важкий і тернистий був шлях становлення ліцею, а особливо вибір приміщення. Створити ліцей вдалося завдяки наполегливій праці голови райдерж­адміністрації, на той час Г.С.Павлюка, голови облдерж­адміністрації М.П.Сороки (це саме його була ідея створення ліцею) і новопризначеного директора Ю.В.Адамського.

 
     Для ліцею виділили майже зруйновану будівлю, що була збудована в кінці ХІХ століття як народна школа. Будова вимагала серйозного ремонту, потрібні були немалі кошти, яких у той час не вистачало. Але були люди, які вірили, що задум здійсниться. Велику підтримку та допомогу у роз­витку матеріальної бази надавав і надає директор агрокорпорації «Крупець» В.О.Варфалюк (до речі, він занесений у книгу Пошани ліцею як почесний його меценат). Також слід відзначити вагомий внесок у розбудову і збагачення навчально-матеріальної бази батьків ліцеїстів.
 
     Коли я прийшла працювати в ліцей, то зразу відчула доброзичливі стосунки між колегами, чого не вистачало в інших колективах. Творча співпраця вчителів і учнів у скорому часі дала свої результати. Призові місця в районі і області займали А.Іванов, Т.Воронко, Т.Блицик, О.Хо­роновський, Ю.Ільченко, А.Барчук та інші мої учні. Особливо хочеться згадати теплі відгуки батьків і дітей про те, як уміють вчителі по-доброму переконати дитину, допомогти їй здолати труднощі і знайти себе.
 
     Пригадую ученицю В.Решетило, зараз студентку Тер­нопільського національного економічного університету (дер­жавної форми навчання), майбутнього інженера-програміста. «Чотири роки ви вели мене за руку по нетрях математики, пильнували, щоб не заблукала чи не розча­рувалась. До болю хочеться знову потрапити в ті миті. Сум, ностальгія. В пам’яті ледь не кожен урок», – це сло­ва із листа, який вона написала мені на першому курсі. Колишня учениця, а зараз студентка, яка відмінно навчається в Одеському економічному університеті, Н.Музика в ліцей прийшла в 10 клас, тут її захопила творча співпраця вчителя і учня і, як результат, – вона успішно захищала роботи в МАН із математики, а на ЗНО з математики єдина в районі отримала 12 балів, хоча прийшла в ліцей з оцінкою в 9 балів. Успішно навчається у Київському політехнічному інституті А.Барчук, який прийшов навчатися в ліцей у 8 класі. Сприятлива творча атмосфера допомогла досягти йому багатьох успіхів, а це – призові місця в районі і в області з української мови, інформатики, в МАН, а що головне – І місце в області із біології (вчитель Р.Г.Климович), хоча прийшов із оцінкою 8-9 балів. Прикладів таких можна навести багато.
 
     П’ять років тому мені як класному керівнику довелось разом із дітьми та при допомозі їх батьків робити євроремонт класного приміщення, яке виглядало досить непривабливо. З яким завзяттям діти пройнялись цією роботою. Учні показали, що можуть не тільки добре вчитися, відпочивати… Кабінет вийшов сучасним, але це все за кошти батьків. Так рік за роком підіймались до сучасних інші класні приміщення. Не можу не згадати неодноразових відвідин ліцею народним депутатом України М.Х.Шершуном, який спілкувався з учнями, привозив їм подарунки від себе особисто та від Народної партії. Відверта розмова довго тривала між ним і педколективом, на завершення він завжди говорив: «Тут досить сприятлива аура для навчання, спілкування, що й не хочеться від вас їхати». Схвально відгукнувся про наш ліцей і голова Верховної Ради України В.М.Литвин під час зустрічі із делегацією колективу на території заповідника «Поле Берестецької битви», він подарував дітям українські національні костюми, які так часто тепер стають у пригоді.
 
     Великий стимул для розвитку обдарованої молоді дає вручення на святі останнього дзвоника грошових премій найкращим учням від почесного ліцейного мецената В.О.Варфалюка.
 
     Незважаючи на різні пересуди про ліцей, які останнім часом з’явились, наш заклад упевнено навчає і виховує дітей, і ми, педагоги, надіємось на подальшу підтримку дійсних патріотів нашого району, які хочуть залишити після себе хороші спогади для прийдешніх поколінь.
 
Галина Нагорна,
вчителька математики Радивилівського загальноосвітнього ліцею,
вчитель-методист, відмінник освіти України.


no Responses

 1. А

  Березень 9, 2011, 14:42:37

  Ну да бабуШя ну панятно, що гарно вчитися будеш!!!!Що тяжко в І.Франківську було ??не було знайомих вчителів…надо було сидіти там,а не пертись сюди…тут нема дитячих садочків ,повідкривали ліцеї ..нафіга вони????чи просто Ю.В.Адамському не було відповідної посади під його розум,якраз просижувати штани,збирати бабло….По його вигладу можна сказати яка "людина"….Краще б говорили про то як би дит.садок відкрити…!!!!

 2. Радивилів.нет

  Лютий 24, 2011, 11:08:28

  Цитата: Сергій Грицишин
  Останнім часом у редакцію інтернет-газети надійшло кілька листів від батьків, випускників, вчителів та учнів Радивилівського загальноосвітнього ліцею,


  До редакції http://lyceum.radyvyliv.net/ !!!

 3. Сергій Грицишин

  Лютий 23, 2011, 16:51:00

  Ліцею, ти в серці моїм.
  Останнім часом у редакцію інтернет-газети надійшло кілька листів від батьків, випускників, вчителів та учнів Радивилівського загальноосвітнього ліцею, яких хвилює подальша доля цього навчального закладу. Пропонуємо два листи з чергової пошти.

  Я, учениця восьмого класу, приїхала з Івано-Франківської області спеціально сюди, до своєї бабусі, щоб навчатися у ліцеї. Вона працює тут вчителем майже з самого початку його заснування. Приїжджаючи у відпустку, бабуся завжди багато цікавого розповідала про цей заклад. Я хотіла дочекатись того моменту, коли зможу і сама там навчатися. Мої батьки позитивно сприйняли моє рішення.

  Їдучи в Радивилів, я роздумувала: чи не роблю я помилку, залишивши своїх батьків, друзів і рідне село, де пройшло моє дитинство. Зараз зрозуміла, що не поми­лилася: я опинилася в чудовій атмосфері, де мене оточують прекрасні друзі – учні, які хочуть вчитися, вчителі, чиє ставлення до ліцеїстів дуже подобається. Нас тут ніхто не ділить на кращих і гірших. Ми всі знаємо один одного.

  І восьмикласники, і одинадцятикласники, і вчителі – як одна велика сім’я. Особливо це відчувається на спільних позакласних заходах, святах, у різноманітних акціях. Мені дуже подобається, що день у ліцеї починається Гімном України, який всі ми співаємо разом із вчителем, котрий проводить перший урок. Недавно минув очікуваний місяць зимових канікул, я мала можливість завітати в свою школу на Івано-Франківщині, побувати на уроках: все пізнається у порівнянні. Наскільки цікавішим, насиченішим є життя у ліцеї і наскільки вищий тут рівень викладання предметів.

  Здавалося б, усе могло б бути ідеально, якби в окремих газетах не з’явилися натяки на те, що ліцей хочуть перевести в школу. Як на мене, це неправильно: школа – одна родина, а ліцей – зовсім інша. Мені здається, що коли об’єднати дві чужі сім’ї, там ніколи не буде гармонії і взаєморозуміння.

  Тепер я можу гордо заявити: я – ліцеїстка! Як гарно і мелодійно це звучить. Ліцеїстка… Скільки відповідальності лягає на мої плечі, коли я промовлю це слово.

  Неля Калитчук,
  учениця 8 класу. 2011рік

  Моя однокласниця )))
  tongue

 4. М

  Лютий 22, 2011, 08:55:37

  wink Реально нагла морда!!!!Гроші,гроші,гроші!!!!!
  Директора можна поміняти, а ліцей – лишити

 5. A-na

  Лютий 21, 2011, 12:03:26

  Що в ліцеї,що у 2-х школах Радивилова,діти вчаться одинаково,якщо дитина хоче то і у СШ№1 і 2,закінче з золотою медалю і ВНЗ буде відмінно вчитиь.А ось дитсадочків у нашомі місті не вистачає,дітей ставлять в чергу за декілька років,абсурд,молодим вихователям нема роботи,працюють офіціантами…. .А вчителі в ліцеї приходять зі шкіл №1 і 2…для чого???зато директор ліцею має посаду.Реально нагла морда!!!!Гроші,гроші,гроші!!!!!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *