Pages

Categories

Search


Увага! Нетипова молодь.

by
Жовтень 4, 2010
СТАТТІ
No Comment

\"Radik    На лоні ентузіазму молоді Радивилівщини, зародилися щорічні туристично-пригодницькі перегони RadikRace що проходили на території с.Дружба – і вже по проведені наступних змагань розуміємо , котрі ще минулого року приймали команди з Тернополя, Кременця, Києва, Почаєва, а також радивилівських активістів команду Ш.Т.У.Г. і любительські команди Радивилівщини. Результат змагань видався відмінним, адже завдяки чудовій організації змагання проходили у цікавій і  атмосфері спортивної конкуренції. Всі без виключень команди успішно пройшли нелегку 18 кілометрову дистанцію з перешкодами і туристичними етапами, за що були нагороджені цінними подарунками.

\"\"         Доволі провокуючий початок, не правда ж? Однак. Спробую пояснити що підштовхує на таку точку зору: кожен з нас повсякденно зайнятість нас ледве вистачає на невідкладні справи – виклично цікаві Вам: робота, сім’я, домашній клопіт тощо. Це як правило нас так виснажує що думати про будь-що інше просто не вистачає сил, або просто лінь і в виправдання цього ми говоримо собі: «…життя нелегке…», «…нема часу…», «…тільки не сьогодні…», однак насправді часу в житті Господь вимірив усім доволі – а от організовувати ми достойно чи не хочемо, чи просто ще не навчилися. Це мова ішла про дорослих вільних в діях і вчинках людей, а якщо ж взяти до уваги молоде покоління, котре додатково знаходиться в важкій бюрократичній системі освіти і під покорою старшого покоління, котре як показує досвід не завжди зацікавлене в розвитку молоді.

         Однак, в сьогоднішньому номері оспівуватимемо лише активну молодь і небайдужих і чуйних до неї дорослих сформованих людей і для того щоб ця стаття не походила на агітаційний матеріал, адже значна частина організаторів знаходиться на посадах, всі прізвища викладемо в кінці статті =)

         А зараз для того щоб Ви дорогий читач зрозуміли в чому власне справа, що ж вони допомагали і хто власне що організовував, щоб передати всю глибину вражень і задоволення читайте далі)

         Розпочну з того що на лоні ентузіазму молоді Радивилівщини, зародилися щорічні туристично-пригодницькі перегони RadikRace що проходили на території с.Дружба – і вже по проведені наступних змагань розуміємо , котрі ще минулого року приймали команди з Тернополя, Кременця, Києва, Почаєва, а також радивилівських активістів команду Ш.Т.У.Г. і любительські команди Радивилівщини. Результат змагань видався відмінним, адже завдяки чудовій організації змагання проходили у цікавій і  атмосфері спортивної конкуренції. Всі без виключень команди успішно пройшли нелегку 18 кілометрову дистанцію з перешкодами і туристичними етапами, за що були нагороджені цінними подарунками.

 

         Однак, нагородженням все не закінчилося і навіть роз’їздом –  минулорічні учасники, котрі дуже неоднозначно сприйняли змагання вже цього року самі намагалися долучитися до організації, що можна сказати і про державні структури нашого міста. Отже, цього року змагання набули значно більшого масштабу (долучилися ще Івано-Франківська, Львівська області), усього брало участь 12 команд, було 2 команди змішаного складу (хлопець + дівчина,  як не дивно саме їм вдалося визначати переможця між собою, залишивши сильні чоловічі команди далеко позаду) і оргкомітет провів їх за наступним сценарієм:

         Перший вечір з’їзду команд видався не з легких, адже  дрібний дощ затягнувся перетворивши річковий берег на неплановий етап – табір потрібно було розкладати в найкоротші терміни, з чим відмінно справилася команда судів-організаторів: менш як за дві години все було зведено і всі дружно відправилися на зустріч гостів. Нагадаю, що табір знаходився на березі Стиру, с.Солонова.

         Заїзд перших команд підкріпив позитивом і без того палкі серця організаторів і вже через незначний час відбулася дружня вечеря біля багаття з гітарою, котра переспівувала шум дощу.

         Завдячуючи Господу, на другий день ми мали милість розпочати змагання яскравого сонячного дня – що не могло не радувати учасників, провівши офіційне відкриття змагань Президенту спортивного клубу «Імпульс» Забрідньому В.С..  висловив слова гордості за молоде покоління та їхні починання (до речі, саме він є одним з найвпливовіших і активних організаторів змагань).

         Учасники сівшись в крісла люб’язно наданого адміністрацією автобуса, (особисто мені поталанило їхати з Забріднім В.С. на його БМВ…=)..всі помчали на початок дистанції – в Почаїв, власне слідували маршрутом «Почаїв-Радивилів-Броди», Дистанція становила 40 км. проте проходила через 3-ри області: Тернопільська, Рівненська та Львівська.  В Радивилові, під керівництвом райдержадміністрації, наших учасників зустрічали під музику оркестру та пригостили гарячим чаєм з бутербродами. На кінцевій зупинці в Бродах наші спортсмени відвідали краєзнавчий музей міста. 

З слів одного з учасників, Тараса Яловенка:

         Приймаючи участь у змаганнях RadikRace 2010  я одержав колосальне враження і великий заряд енергії. Зокрема від велопробігу Почаїв –  Радивилів – Броди, тепло і приємно нас зустрів рідний Радивилів,  історією краю відзначилась кінцева зупинка Броди.

        

         Дійсно, сам будучи учасником цього дійства, перейнявся командним духом, по-іншому … ніяк, адже навколо тебе маса молодих людей серця яких сповнені життєвою енергією)

         Слідуючи містами і селами, жителі радісно вітали прихильників здорового способі життя! Роблячи коло пошани в місті Броди, перед зупинкою в музеї поволі люди підходили і проявляли ініціативу приєднатися до акції!

         Далі, вже автобусом, з міста Броди учасники приїздили на територію Національного історико-меморіального заповідника \”Поле Берестецької битви\”, де його адміністрація презентувала цікаву екскурсію.

         День виявився цікавим, немало сил було обміняно на неймовірне задоволення! Вечір в таборі був присвячений дозвіллю, було переглянуто…а до речі про чуйність місцевого самоврядування с.Солонів, коли об 23 годині нам знадобився додатковий шнур для підключення комп’ютерної техніки – нам знадобився лише один дзвінок сільському голові! і проблему було успішно вирішено!.. ми безперешкодно переглянули презентаційний ролик попередніх змагань Radik Race 2009 (http://turyzm.hmarka.net/news.php?extend.38) та фільми на туристичну тематику..так, звісно варто зауважити що того вечора ми ще куштували смажену рибу на багатті приготовлену гостями зі Львова та Івано-Франківська.

         Основний день змагань розпочав свій відлік з дружнього підйому в позитивному настрої. Потрібно помітити що фактичну більшість учасників змагань складали молоді люди, що окрім величезних рюкзаків носять з собою не менший за розміром досвід в туристичних перегонах, тому атмосфера була по-справжньому сповнена туристичним духом, який численно помічає в своїх піснях Висоцький.

         Наче й пісня – цікаво і швидкоплинно проходив день змагань. Особливо потрібно відзначити креативність і  винахідливість учасників, доброзичливість і почуття гумору під час проходження дистанції, незважаючи на нелегкі умови маршруту, кілометрах, мокрі ноги, невлучні іноді постріли, 5-ти кілометрів греблі в човні (один з етапів), технічних туристичні етапи…як-то кажуть: «вогонь, воду і мідні труби», а вони незламні, молоді, сильні і витривалі…

         Цьогорічна організація змагань була значно вдосконалена на користь учасників, а саме: злагоджена робота суддів, доставка спорядження, нова система оцінювання – все це було скоординовано на користь ретельності у визначені переможців і градації призових місць, а це не мало важливий фактор, адже організатори «RadikRace 2010», нагородили команди переможців та призерів грамотами, кубками, медалями, туристичними рюкзаками, термокружками, туристичними пилами, всі учасники одержали хустинки та плакати з логотипами змагань

         В нестримному темпі на шляху до перемоги, команди під закінчення змагань, вишикувалися до нагородження у наступній послідовності*:
         1-ше місце здобула команда \”Батьків\” із с. Батькова , а саме Павлишин Вадим та Бурмай Наталка.
         2-ге місце посіла команда міста Радивилів \”Комбінатори\” у складі Гілюти Валерія та Бугайкіна Софійки.
         3-тє місце отримали Намака Юрій та Яловенко Тарас, туристи також із команди Радивилова під назвою \”ERORR\”.
* – результати у загальному заліку.

         Організатори змагань попіклувалися і про додаткові відзнаки: команди, які краще продемонстрували себе на технічних етапах (макс. сума балів 200):
– Техніка спортивного туризму (Навісна переправа, паралельні мотузки) – Eclipse – 1 м. Почаїв 199 б.
– Техніка спортивного туризму ( Круто-похила, підйом спортивним способом, спуск Дюльфером) – «Комбінотори» м. Радивилів (194 б.)
– Водна переправа «Ш. Т. У. Г». (200 б.) час подолання 36 хв.
– Стрільба з пейнтбольної зброї команда «Батьків» (однойменний населений пункт) (155 б.)

         Після підведення підсумків, учасники команд коментували змагання:

Яловенко Тарас, команда «Error»:

         Неділя день змагань…. Хотілося відзначити шлях складений організаторами цих змагань, він зовсім не схожий на інші змагання та попередні дійства туристичної команди «Карабінчик» і запам’ятався поєднанням різноманітних перешкод (орієнтування на місцевості, перешкодами які долали туристичними способами, фото КП, стрільба з пейнтбольної зброї, швидкісної їзди на велосипеді, і по закінченню водна дистанція 5 км. на човні всі ці елементи додали родзинку у змагання. Аплодисменти людям які створили ці змагання і зробили знаний внесок в них, спасибі. Зайнявши призове 3 місце, мені з партнером Намакою Юрчиком є до чого прагнути та вдосконалюватись. Отож до всіх активних людей, долучайтесь до заходів спортивного клубу \”Імпульс\” ці люди зроблять усе можливе щоб ви були задоволені в активному, культурному, змістовному відпочинку.

          «Radik Race» на завжди…

 

Гілюта Валерій, команда «Комбінатор «  м.Радивилів:

         Цього року змагання були на дуже високому рівні як організація так і саме проведення змагань та розташування етапів.
Порівняно з минулим роком з’явились вело стрільба та водний етапи, які приємно урізномітнили самі змагання і дали можливість учасникам спробувати себе в багатьох видах туризму та спорту загалом.

Вже в перший день майже кожний міг себе спробувати на велопробізі Почаїв – Радивилів – Броди. Дистанція не велика та водночас для не сильно фізично підготовлених учасників буде достатньою.
Технічні етапи були на висоті та відзначались своєю складністю, що піднімає рівень змагань. Найбільше сподобався сплав по річці. Надзвичайно гарна природа берестецьких країв не залишала нікого байдужого.
Хотілося б щоб на наступні перегони зібралось набагато більше команд.

Христина Хребтієвська, суддя етапу «Стрільба з пейнтбольної зброї»:

         Найбільше вразив велопробіг Почаїв-Радивилів-Броди, якого напевне ще у наших краях не було. Незабутнє враження на всіх сприяв оркестр який зустрічав учасників у Радивилові. Один із нових і цікавих етапів який зацікавив учасників була стрільба з пейнтбольної зброї, і хоча багато з учасників не тримали подібної зброї але показали хороші результати. Загалом чудове те, що учасники, судді та організатори залишились задоволені цими змаганнями.

 

Юрко \”Батяри\” Львів:

         З \”Карабінчиками\” ми вже знайомі давненько. Все розпочалось на Всеукраїнських змаганнях \”Стежками героїв\”, \”Gorgany Race\” і так наші щорічні зустрічі переросли у дружбу. Черствість організаторів на інших змаганнях, де ми побували, не передати. У вас все по іншому… На цих змаганнях є душа, щось своє неординарне та незвичне, теплота атмосфери у таборі та під час самих змагань, стиль відпочинку та дозвілля у вільний час. Молодці!!! Продовжуйте у тому ж дусі і люди до вас приїжджатимуть, особисто я вже розповів багатьом знайомим про ці змагання, думаю наступного року я приїду з більшою компанією!!!

 

Кудляк Володимир \”Рип\”яшки\” Кременець – Почаїв:

         хм… та що я можу сказати?… все було чудово, на рівні міжнародних змагань, усі були задоволені  і я в тому числі))) з нетерпінням чекаю уже наступних змагань. Організація дійсно чудова, а особливо пізнання історії краю, типу екскурсії чудові, для загального розвитку взагалі СУПЕР, цікаво дуже. Плюсом ще було, що усі команди були позитивними і не «тусувались» там зі своїми, а всі дружно весело сиділи спілкувались, допомагали один одному поблизу єдиного вогнища підготовленого організаторами у козацькому чані..

 

Організатори туристичної команди «Карабінчик» висловлюють подяку за матеріально – технічну допомогу:
-Президенту спортивного клубу «Імпульс» Забрідньому В.С.
-Начальнику у відділу сім’ї та молоді Чупіній О.М.
-Начальнику відділу спорту Тацію М.М.
-Голові Радивилівської райдержадміністрації Станкевичу В.Г. – котрий до речі привселюдно пообіцяв до наступного року підняти змагання до міжнародного рівня!!!
-Міському голові Карапетяну М.А.
-Головному ліснику Мащуку В.Г.
-Сільському голові с. Пляшева
-Фізрукам Савчуку І.М. та Коханцю В.А.
-Бортнику М.
А також міліціонерам, лікарям, рятувальникам, оркестру  та місцевим жителям.

Суддівській колегії:
Бортнику А.М.
Андріюку Л.А.
Собчуку С.В.
Мирончук А.П.
Пукасу Б.А.
Харчук С.А.
Левчуку І.В.
Хребтієвській Л.Е.
Виговському С.В..
Хребтієвській Х.Е
Беднарській І.С.

Цибульському С.П.

 

         Так, слів замало щоб описати успішні справи молодих людей. Тому, давайте не вважати що молодь сьогодні нікудишня, давайте не накладати ярма на те, що тягнеться до світла – молодих стебелець нашого майбутнього.


no Responses

 1. Dzidzo

  Жовтень 21, 2010, 00:35:30

  Все іде за графіком.
  Невідомим майже нікому.

  Ентузіазм не псується.

  Правда існує – Її потрібно хотіти зрозуміти.

 2. sakup

  Жовтень 6, 2010, 11:22:08

  Оце інша справа!!! Це я розімую стаття про змагання. Так тримати, Радивилів.нетЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *