Pages

Categories

Search


Пам\’ять родоводу

by
Лютий 11, 2014
НОВИНИ
No Comment

          \"\"Рано чи пізно на певному етапі життя кожна людина питає себе, хто вона і звідки. Внутрішнє прагнення до самопізнання спонукає її до дослідження свого генеалогічного дерева. Першим кроком у дослідженні родоводу є опитування родичів, а потім і старожилів, які могли б пам’ятати про деякі деталі, яких не вистачає для відображення повної картини родоводу. Народна пам\’ять добре фіксує лише останні 100 років, тобто свідчення про три покоління, тому слід продовжувати дослідження в архівах. Для найбільш повного формування архівного запиту треба звернути увагу на переселення, шлюби, дати народження дітей, точне місце проживання тощо. Це підвищить вірогідність знайдення свідчень про минуле. Великий внесок до дослідження мають старі документи, які стосуються предків родини. Також не можна залишати без уваги край, звідки походять родичі, історію окремих сіл, місцеву пресу. Люди, які вирішили дослідити своє генеалогічне дерево, звертаються за інформацією до музеїв, у тому числі до Радивилівського. Вивчати власний родовід надзвичайно цікаво, і труднощі, що виникають, лише спонукають глибше досліджувати своє коріння. Малюжкевич Анатолій Борисович є одним із постійних відвідувачів районного історичного музею. Він і знавець історії свого рідного краю. Багато цікавих фото можна знайти в його сімейному архіві. 

       \"\"Рано чи пізно на певному етапі життя кожна людина питає себе, хто вона і звідки. Внутрішнє прагнення до самопізнання спонукає її до дослідження свого генеалогічного дерева. Першим кроком у дослідженні родоводу є опитування родичів, а потім і старожилів, які могли б пам’ятати про деякі деталі, яких не вистачає для відображення повної картини родоводу. Народна пам\’ять добре фіксує лише останні 100 років, тобто свідчення про три покоління, тому слід продовжувати дослідження в архівах. Для найбільш повного формування архівного запиту треба звернути увагу на переселення, шлюби, дати народження дітей, точне місце проживання тощо. Це підвищить вірогідність знайдення свідчень про минуле. Великий внесок до дослідження мають старі документи, які стосуються предків родини. Також не можна залишати без уваги край, звідки походять родичі, історію окремих сіл, місцеву пресу. Люди, які вирішили дослідити своє генеалогічне дерево, звертаються за інформацією до музеїв, у тому числі до Радивилівського. Вивчати власний родовід надзвичайно цікаво, і труднощі, що виникають, лише спонукають глибше досліджувати своє коріння.


А.Б.Малюжкевич є одним із постійних відвідувачів районного історичного музею. Поспілкувавшись з ним можна багато дізнатись з історії літератури, етнографії. Він і знавець історії свого рідного краю. Багато цікавих фото можна знайти в його сімейному архіві. Це світлини старих будівель Радивилова, жителів міста, родичів, церковних діячів. В альбомах прослідковується життя району в сфері культури. А от однією із цікавинок домашнього архіву є пісенник, в якому датовані записи ще з 1901року.

 Основну мету, яку поставив перед собою Анатолій Борисович – це дослідити свій славний родовід. Разом з родичкою Марією Білоус зі Львова було опрацьовано багато архівних джерел України. 
 
 

Знати свій родовід, зберігати про нього нетлінну пам\’ять, означає любити свою Батьківщину. Це не просто красиві слова, це обов’язок не тільки перед минулими але й майбутніми поколіннями.

Саме такий обов’язок Анатолій Борисович Малюжкевич виконав для своїх нащадків і пам\’ять його родоводу житиме! Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *