Pages

Categories

Search


\”Кипить незмінний чар\”

by
Липень 28, 2008
НОВИНИ
No Comment

Моє дослідження про друга О.Пушкіна – Петра Каверіна, який останні роки свого життя провів у Радивилові (тоді – Радзивилів), привернуло увагу багатьох шанувальників літературної старовини. Будучи опублікованою на кількох сайтах в Інтернеті, стаття отримала відгуки пушкінознавців. Висловлені й зауваження з приводу допущених мною неточностей, запропоновані суттєві доповнення, що дає підстави звернутися до цієї теми ще раз.

У документах того періоду, які стосуються нашого містечка, я не раз натрапляв на це прізвище. Наприклад, у ніч з 4 на 5 серпня 1854 року в Радивилові сталася велика пожежа, згадується, що в її гасінні брала участь і прикордонна варта з командиром полковником Каверіним. У волинського краєзнавця ХІХ століття Миколи Теодоровича занотовано, що кладовищна церква св. Павла Фівейського в Радивилові була прикордонну варту споруджена 1856 року вдовою таємного радника Євдокією Каверін.

Петро Павлович Каверін, відставний полковник, поступив у прикордонну варту 11 квітня 1838 року і був призначений командиром Волинської прикордонної бригади, штаб якої дислокувався в містечку Радивилові.

У калузьких архівах є відомості, що в Радивилів доживати віку приїхав до сина Петра його батько Павло Нилович Каверін – помер він 4 лютого 1853 року на 91-му році життя. Його вдова Євдокія Сергіївна спорудила над його могилою церкву, всередині на мідних таблицях було начертано два написи: \”В храме сем покоится прах Тайного Советника Сенатора и Кавалера Каверина. Храм сей воздвигнут иждивением вдовы Покойника Авдотьею Сергеевною Кавериной, урожденной Богдановой\”; \”Таблица достопамятных дней жизни в храме сем в Бозе почивающего Павла Никитича, Тайного Советника, Сенатора и Кавалера Каверина, а именно: день рождения его 3 Января, – тезоименитства – 15 Января, – представление его от временной жизни к вечной – 4 февраля. Всех лет жития сего достопамятного мужа было девяносто\”. Докладныше читайте у книзі Володимира Ящука \”Радивилів у перегуках віків\”.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *