Pages

Categories

Search


Радивилів – мов скалка в серці

by
Вересень 5, 2008
НОВИНИ
No Comment

alt
З Радивиловом, як пи­ше він у своїй публіцис­тично-ав­тобіографічній кни­зі, в нього пов\’язні важливі фа­кти біографії. Тут, працюючи заві­дуючим відділом сільського господарства газети \”Пра­пор перемоги\” в 70-і роки, зазнав партійних пере­слідувань за безкомпро­місну громадянську по­зицію, яку врешті-решт підтримали журнали \”Пе­рець\” і \”Журналіст\”. Ще є і факт трагічний: у Радиви­лові похований син Андрій, у пам\’ять про якого Багнюк змінив своє паспортне ім\’я Тарас на Андрій.


altУ Радиви­лові презентував свою щойно випущену в дніпро­петровському видавництві книгу \”60 кроків катарсису\” власний кореспондент газети \”Урядовий кур\’єр\” по Запорізькій області, колишній працівник радивилівської районної газети \”Прапор перемоги\” Андрій-Тарас Багнюк.

З Радивиловом, як пи­ше він у своїй публіцис­тично-ав­тобіографічній кни­зі, в нього пов\’язні важливі фа­кти біографії. Тут утверд­жу­вався як принциповий журналіст, працюючи заві­дуючим відділом сільського господарства газети \”Пра­пор перемоги\” в 70-і роки, тут зазнав партійних пере­слідувань за безкомпро­місну громадянську по­зицію, яку врешті-решт підтримали журнали \”Пе­рець\” і \”Журналіст\”. Ще є і факт трагічний: у Радиви­лові похований син Андрій, у пам\’ять про якого Багнюк змінив своє паспортне ім\’я Тарас на Андрій.

Трудився як журналіст на Запоріжжі, у Бердянську організував і очолював регіональну газету – одне з перших в Україні видань, опозиційних до корумпо­ваної влади. За непос­тупливість і викривальну гостроту публікацій Андрій Багнюк був жорстоко побитий у службовому кабінеті.

В Україні ім\’я журналіста і публіциста Андрія Багнюка стало відомим і попу­лярним, коли запросили на роботу в газету \”Україна молода\” і був у ній за­порізьким власкором, а також пізніше, коли вже почав працювати в газеті Кабінету міністрів \”Урядовий кур\’єр\”.

Стрімке творче зрос­тання і всеукраїнське ви­знання не позначилися на характері Андрія Лаврі­новича – він залишався і залишається людиною скром­ною, простою, щи­рою. Ніколи не забував газети своєї юності – \”Пра­пор перемоги\”, міста, де визначалася його життєва позиція пристрасного, чес­ного журналіста.

Неспроста після виходу книжки \”60 кроків ка­тарсису\” Андрій Багнюк вирішив презентувати її і в Радивилові.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *