Pages

Categories

Search


Радивилів у долі конструктора зброї

by
Жовтень 9, 2008
НОВИНИ
No Comment

  Відомий конструктор стрілецької зброї Федір Токарев (1871 – 1968) починав свою кар\’єру зброяра в Радивилові (Радзивилові), у 12-му Донському козачому полку. Минає 40 років з часу смерті Федора Васильовича. Він створив ручний кулемет МТ (Максима – Токарева) зразка 1925 р.; пістолет ТТ (Тульський Токарева) зразка 1930 р.; самозарядну рушницю Токарева зразка 1938 р. Зброя, створена Ф.В. Токаревим, широко застосовувалася радянськими воїнами у боях з гітлерівськими загарбниками в роки війни. Ф.В.Токарев за його заповітом похований у Тулі на Всіхсвятському кладовищі.

  Відомий конструктор стрілецької зброї Федір Токарев (1871 – 1968) починав свою кар\’єру зброяра в Радивилові (Радзивилові), у 12-му Донському козачому полку. Минає 40 років з часу смерті Федора Васильовича. Він створив ручний кулемет МТ (Максима – Токарева) зразка 1925 р.; пістолет ТТ (Тульський Токарева) зразка 1930 р.; самозарядну рушницю Токарева зразка 1938 р. Зброя, створена Ф.В. Токаревим, широко застосовувалася радянськими воїнами у боях з гітлерівськими загарбниками в роки війни. Ф.В.Токарев за його заповітом похований у Тулі на Всіхсвятському кладовищі.

 

Сім років перебування в полку в Радивилові не внесли в його життя ніяких суттєвих змін. У серпні 1907 року в полку було отримано наказ – командирувати одного з офіцерів в Офіцерську стрілецьку школу в Оранієн­ба­умі. Вибір випав на Фе­дора Токарев. Збираю­чись в Оранієнбаум, Тока­рев не міг навіть перед­ба­ча­ти, що саме в Оранієнбауманській стрілецькій школі остаточно визначиться його пок­ликання.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *