Pages

Categories

Search


Є.Гудима про минуле нашого краю

by
Січень 20, 2012
НОВИНИ
No Comment

\"\"    Радивилівський поет Євген Гудима опублікував поему-диптих на тему Середньовіччя, виклавши власне бачення тієї обставини, як князь Микола Радзівілл Чорний став власником поселення (городні), котре отримало назву Радивилів. Поетично осмислюючи деякі факти з біографії Радзівіллів, автор засвідчив добре володіння історичним фактажем. Разом тим його твір базується на переказах та легендах, що дає підстави наповнити написане творчим домислом. Наскільки породжене цим домислом оправдане? Чи визнають за необхідне вчителі-філологи розглядати цей твір на уроках, присвячених вивченню літератури  рідного краю?

\"\"     Радивилівський поет Євген Гудима опублікував поему-диптих на тему Середньовіччя, виклавши власне бачення тієї обставини, як князь Микола Радзівілл Чорний став власником поселення (городні), котре отримало назву Радивилів. Поетично осмислюючи деякі факти з біографії Радзівіллів, автор засвідчив добре володіння історичним фактажем. Разом тим його твір базується на переказах та легендах, що дає підстави наповнити написане творчим домислом. Наскільки породжене цим домислом оправдане? Чи визнають за необхідне вчителі-філологи розглядати цей твір на уроках, присвячених вивченню літератури  рідного краю?


no Responses

 1. rv508

  Січень 31, 2012, 00:03:38

  що написати? щось зрозуміліше? критика – це не критикування, якщо Ви це мали на увазі. це читацьке сприйняття та інтерпретація.

 2. sos

  Січень 26, 2012, 19:32:27

  Е, шановні літні і нелітні, критика, звісно, річ необхідна, але якщо можете – напишіть про давні билиці-небилиці щось краще

 3. rv508

  Січень 26, 2012, 10:21:57

  літні?? мені, скажімо, "до літньості" ще років 35-40 як мінімум, як і іншим знайомим, що читали поему. На мою думку,в поезії головне прагматична її функція. а вона може бути завуальована. зміст у доброму прикладі, цікавому, як на мене, історичному каркасі. навіть якщо це метаісторія, а не фактаж.Беззмістовними бувають постмодерністські ігри, хоча й вони несуть в собі характеристику епохи. Недосконалість письма – так, але якщо текст викликає інтерпретацію і, у нашому випадку, дискусію, то про беззмістовність говорити недоречно.

  було заявлено питання – чи варто вивчати у школі, то думаю. що не варто. сприйматиметься як ще одна пафосна казочка, тим більше довга… хіба для ознайомлення і висловлення думки, чи як текст для аналізу з метою отримання додаткового балу.

 4. В.Я.

  Січень 25, 2012, 00:16:10

  Не копірайтерський це текст,
  Хоча і теза, і контекст,
  І драма, і іроній маса…
  І це не думка навігласа!

  Так, робота сильна, але беззмістовна. Нажаль. До кінця такі речі читають одиниці…літні одиниці.

 5. В.Я.

  Січень 23, 2012, 15:49:25

  Жага пізнання невгасима –
  Про край, про рідне, про своє…
  В шуканнях цих Євген Гудима
  Нам добрий приклад подає.

 6. rv508

  Січень 22, 2012, 13:11:17

  Поезія є одним з засобів популяризації, хай сьогодні й дещо непопулярним. ОДнак, Радивилів має подякувати натхненникові, що спробував привернути увагу радивилівців до свого коріння. Хтось може сперечатися з історичною достовірністю, але як казав грецький митець Нікос Казандзакіс, за правду правдивіша лише легенда, адже вона надає значення ефемерній правді. Хочеться вірити, що читачі відчують поклик минулого, прочитавши поему пана Євгена і сила історії та міфу підживить їхнє відчуття національної ідентичності.

  Чудова робота, Євгене Гудима.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *