Pages

Categories

Search


Село на кордоні, за 4 км від Радивилова

by
Лютий 18, 2013
НОВИНИ
No Comment
\"Василь    Нове краєзнавче видання – книга «Клекотів – село на кордоні»  – монографічне дослідження, автором якого є директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, охоплює питання історії села від найдавніших часів і до сьогодення. 
    
Клекотів – село Шнирівської сільської ради Бродівського району Львівської області. Населений пункт розміщений в 10 км на північний схід від м. Броди і за 4 км на північний захід від м. Радивилів Рівненської області. Село знаходиться на природній та історичній межі Галичини й Волині. Ще в першій пол. XVI ст. тут проходив рубіж між Польщею та Литвою. Пізніше, з 1772 р. Клекотів став прикордонним селом між Австрійською імперією і Польщею, а з 1795 р. між Австрією (згодом – Австро-Угорщиною) та Росією. В міжвоєнний період (1920-1939 рр.) село увійшло до Тернопільського воєводства і межувало з Волинським воєводством Другої Речі Посполитої. У період німецької окупації (1941-1944) – кордон між Генерал Губернаторством і Райхскомісаріатом «Україна». 

\"Василь    Нещодавно побачило світ нове краєзнавче видання – книга «Клекотів – село на кордоні». Це монографічне дослідження, автором якого є директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, охоплює питання історії села від найдавніших часів і до сьогодення.

   Книга включає 10 розділів, побудованих за хронологічно-тематичним принципом, та вміщує понад 200 ілюстрацій (давніх фотографій, рисунків, карт, схем та документів), багато з яких публікується вперше. Основу джерельної бази дослідження складають матеріали Центрального державного історичного архіву України у м. Львові, Державного архіву Львівської області, Державного архіву Тернопільської області, матеріали періодичної преси різних історичних періодів, документи Бродівського історико-краєзнавчого музею, спогади жителів села, родинні збірки матеріалів з приватного архіву автора. Проаналізовано праці вітчизняних та зарубіжних дослідників.

 

 



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *