Pages

Categories

Search


Вшанують хранителя Козацьких могил

Вшанують хранителя Козацьких могил

19 листопада у Рівненському краєзнавчому музеї відбудеться пам’ятний захід, присвячений 85-річчю від дня народження першого керівника музею-заповідника «Козацькі могили» Павла Лотоцького.

Більш як сорок шість років тому, у 1965 році, він першим став біля витоків створення музею-заповідника в селі Пляшева. Багато років свого життя він самовіддано працював на благо цієї великої святині.

Початок заходу об 11:00.

У 1966 році Павла Лотоцького призначили першим завідувачем і молодшим науковим працівником філіалу Рівненського краєзнавчого музею «Козацькі могили». 12 червня 1991 року постановою Кабінету Міністрів УРСР комплекс пам’яток історії та культури поля Берестецької битви 1651 року було оголошено державним історико-меморіальним заповідником, а його директором призначили Павла Лотоцького. Працюючи на посаді, він завжди щиро вболівав за долю заповідника, дбав про перспективи його розвитку. І чи не найбільшою мірою саме завдяки йому музей «Козацькі могили» посів почесне місце у пантеоні слави України. За сумлінну багаторічну працю на теренах національної культури Павло Якович був нагороджений урядовими нагородами, похвальними грамотами, нагрудними значками та медалями.

11 листопада 2012 року на вісімдесят другому році життя Павло Лотоцький відійшов у вічність.

 

 

РВЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *