Pages

Categories

Search


Хрещення Київської Русі – точка відліку України на шляху до незалежної, суверенної та європейської держави

by
Липень 19, 2013
РАДИВИЛІВЩИНА
No Comment
\"\"    16 липня представники влади, духовенства та громадськості Радивилівщини зібралися на засіданні громадської гуманітарної ради. Захід, присвячений 23-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України та 1025-річчю хрещення Київської Русі, відбувся у форматі «круглого столу» при голові адміністрації. Відкриваючи засідання громадської гуманітарної ради, Анатолій Грисюк зауважив, що ці дві події в історії українського народу органічно переплітаються між собою, тому закликав присутніх розглядати їх в контексті подальшого розвитку нашої держави, зміцнення моральності і духовності, підняття добробуту населення.
\"\"    Відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі має для України, яка лише 23 роки тому з чистої сторінки почала писати історію своєї незалежності, велике історичне, культурне та світоглядне значення. Саме 23 роки тому Верховна Рада Української PCP у Декларації про державний суверенітет проголосила своє бажання створити незалежну державу, яка стала б частиною європейської сім’ї народів, частиною світу, який сповідує християнські цінності. Ювілейну тисячну дату Хрещення Русі українське суспільство було змушене відзначати в умовах тоталітарного комуністичного режиму, який пропагандував атеїзм і всіляко обмежував права віруючих. Сьогодні ж ми маємо можливість виправити помилку 25-річної давності та відсвяткувати ювілейну дату хрещення Русі належним чином. Для того, щоб відзначити цю непересічну для кожного українця подію на державному рівні Президент України Віктор Янукович 21 січня 2013 року видав Указ «Про проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі».

    16 липня представники влади, духовенства та громадськості Радивилівщини зібралися на засіданні громадської гуманітарної ради. Захід, присвячений 23-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України та 1025-річчю хрещення Київської Русі, відбувся у форматі «круглого столу» при голові адміністрації. Відкриваючи засідання громадської гуманітарної ради, Анатолій Грисюк зауважив, що ці дві події в історії українського народу органічно переплітаються між собою, тому закликав присутніх розглядати їх в контексті подальшого розвитку нашої держави, зміцнення моральності і духовності, підняття добробуту населення.

    Свої думки з обговорюваних питань висловили члени громадської гуманітарної ради та запрошенні: голова районної ради Олександр Пастух, заступник голови адміністрації Іван Кот, благочинні УПЦ КП та УПЦ Ігор Данилюк і В’ячеслав Демчук, голова районної ветеранської організації Василь Бондар, голова громадської ради при райдержадміністрації Василь Ярмусь. Виступаючі поділилися своїми спогадами 23-річної давності, описали ту атмосферу, яка панувала в суспільстві на початковому етапі створення незалежної України. Зокрема, відмічали  наскільки важливим для них на той час було здобуття нашою країною незалежності. Молодь та студентство були тими прошарками радянського суспільства, від яких йшов імпульс до демократичних перетворень та відродження української незалежності. І, будучи найбільш активними учасниками суспільно-політичного життя, студенти часто потерпали від утисків. Так, у 1990 році лише за зберігання державної символіки могли виключити з університету. Але, як зазначали учасники «круглого столу», – це лише заохочувало молодих людей боронити ідеї української державності. Виходячи з цього, логічно постало питання про необхідність виховання підростаючого покоління в національно-патріотичному дусі та на засадах християнства.

 
 Джерело: РДА
 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *