Pages

Categories

Search


Розглядали перспективу об’єднання територіальних громад

Розглядали перспективу об’єднання територіальних громад

by
Травень 20, 2015
РАДИВИЛІВЩИНА
No Comment

19 травня у залі засідань Радивилівської районної ради відбулось обговорення процесу адміністративного реформування Радивилівського району. Участь у заході взяли заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк, директор Рівненського офісу реформ Руслан Сивий, голова Радивилівської районної ради Олександр Пастух, в. о. голови Радивилівської райдержадміністрації Іван Школяр, голови сільських рад району, депутати районної ради, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники освіти та культури району.

Останнім часом все більшого розголосу набуває обговорення можливостей територіальних громад до добровільного об’єднання. На думку багатьох чиновників такий крок дозволить самим територіальним громадам розвиватися. Зі слів доповідачів з області, після такої реформи в кожну територіальну громаду інвестиції потечуть мало не рікою. Втім, у присутніх в залі схоже склалося двояке враження про саму реформу та способи, якими вона впроваджується.

Головна ідея така: замість 20 сільських рад, які сьогодні є в Радивилівському районі пропонується створити від 1 до 5 об’єднаних територіальних громад, які будуть самі розпоряджатися коштами бюджету, основу якого складе 60 відсотків від податку на доходи фізичних осіб. Крім цього територіальним громадам надається ще цілий ряд повноважень в сфері управління майном, видачі дозволів, вирішення земельних питань та інших. І все це вкладається в первинну ідею децентралізації та наближення надання соціальних, медичних, освітніх та культурних послуг до безпосереднього споживача. В принципі ідея хороша і майже усі присутні погодилися з тим, що час реформувати систему настав вже давно, але чи правильні ті методи та способи, якими це намагаються зробити? Як слушно зауважив депутат районної ради Володимир Кондик, складається враження, що держава знову хоче обдурити своїх громадян, ставлячи їх перед вибором, або ви об’єднуєтесь за нашим планом, або вам не дадуть фінансування для забезпечення бюджетної сфери. Залишається запитання, а де ж тут принцип добровільності? Адже закон називається «про добровільне об’єднання територіальних громад». Тобто виходить як завжди: добровільно, але примусово. І вочевидь, що говорячи насамперед про ефективне управляння не варто починати саме з ламання адміністративних зв’язків, бо система управління повинна вдосконалюватись еволюційно. Підтримав цю думку і голова постійної комісії з правових питань депутатської етики та місцевого самоврядування Василь Бондар. Виявляється все робиться «заднім числом» прості люди нічого не знають, а чиновники вже затвердили плани і залишилося тільки отримати згоду громад. Свої міркування з приводу висловили також депутати обласної ради Віктор Железняк та Олег Ващук, Які все ж закликали до активнішого процесу на думку першого: територіальна громада повинна бути одна — Радивилівська, а от Олег Ващук змінив свою думку і тепер каже про дві територіальні громади — Радивилівську та Козинську. Також думками з цього приводу поділилися Депутат районної ради Михайло Стрик, голова Березенівської сільської ради Юрій Костюк, голова Сестрятинської сільської ради Микола Петрушок.

Поки не йдеться про остаточне об’єднання територіальних громад, мова йде лише про перспективний план. Яким він буде, залежить від самих громад. Залишиться в складі Радивилівського району одна, дві чи може п’ять територіальних громад. Відповідні рішення будуть приймати самі сільські ради, а потім районна та обласна. До слова про межі районів чи їх об’єднання поки що не йдеться. На цьому етапі можуть об’єднатися лише територіальні громади, які знаходяться в межах одного району. Процес насправді надскладний та важливий, тому варто добряче подумати чи буде спроможна новоутворена громада сама давати собі раду.

Радивилів ІнформЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *