Pages

Categories

Search


Радивилівський район може зменшитись

Радивилівський район може зменшитись

by
Липень 1, 2015
РАДИВИЛІВЩИНА
No Comment

У перший день липня у Рівному відбулося засідання обласної робочої групи, яка відповідає за об’єднання територіальних громад області

Чиновники, обласні депутати та представники територіальних громад нині найбільше обговорювали Радивилівський район. Голова Радивилівської РДА Олег Ващук переконував, що голова сільської ради Пляшеви підробив опитування. Мовляв, 80% тамтешніх селян не могли проголосувати за об’єднання з Демидівкою, бо Солонів, що входить у сільраду, завжди хотів приєднатися до територіально ближчого Берестечка. А якщо піде Острів до Демидівської громади, нарікав пан Ващук, то сусідні села залишаться без клубу. Втім, члени робочої групи вирішили, що Пляшевській сільраді таки варто дозволити приєднатися до Демидівщини, бо є рішення місцевих депутатів про об’єднання.

Окрім того, обласна група погодила, щоб на Радивилівщині було чотири територіальні громади замість однієї: Радивилівська, Бугаївська, Козинська та Крупецька. Але чиновники висловили своє невдоволення таким планом. Зазначили, що оскільки головне наразі — добровільність, перечити не будуть. Проте все ж наполягали, щоб переконати Бугаївську сільраду, яка на 90% оточує Радивилів, приєдналася до останнього. Мовляв, і на карті це виглядатиме краще, і громада буде сильнішою. До слова, центр Бугаївської територіальної громади таки вирішили зробити не у Бугаїівці, а у Сестрятині. Як зазначив керівник апарату ОДА Олександр Корнійчук, адміністративний центр не може бути у Бугаївці, бо там немає школи і село заблизько до Крупця та Радивилова, а за вимогами Кабміну, центри територіальних громад не можуть бути ближче, як за 5 кілометрів. Пан Корнійчук також додав, що Бугаївська громада ще сама проситиметься об’єднатися із Радивиловом. Бо у Києві вже кажуть, що акцизний податок від громад заберуть, таким чином доходу від автозаправок у селі не буде.

Окрім того, директор Офісу реформ Руслан Сивий зазначив, що йому не подобається, який вигляд має на карті Козинська територіальна об’єднана громада. «Вибачте, але виглядає, як ковбаса, » — зазначив пан Сивий, оскільки сільради, що увійдуть у громаду, розташовані на карті одна під одною, а не навколо адміністративного центру.

Громади ще мають подати остаточні рішення до 6 липня. Наприкінці цього місяця обласна рада внесе зміни у план формування територіальних громад області. Якщо досі в області говорили про 45 громад, то тепер уже про більше 50.

Джерело: Рівне ВечірнєЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *