Pages

Categories

Search


Селяни хочуть обєднатися в одну громаду, місцева влада проти

Селяни хочуть обєднатися в одну громаду, місцева влада проти

by
Лютий 10, 2017
РАДИВИЛІВЩИНА
No Comment

Жителі с. Пляшева, Радивилівського району Рівненської області, виконуючи Закон України «Про добровільне об’єднання громад», висловили свою однозначну позицію щодо наміру ввійти до Демидівської громади.

«Вже пройдено всі етапи згідно з Перспективним планом об’єднання, але місцева районна влада висловлюється проти такої ініціативи. Чиновники посилаються на недосконалий інструмент передачі комунального майна, інфраструктури доріг тощо. Вважаємо, що на те вона і влада, аби разом з громадою розробити та втілити усі заходи, які б покращили життя громаді», – заявив керівник Радивилівської районної організації Громадський рух «Народний контроль» Володимир Веремій.

Наразі лишилось прийняти ряд законів, яких не вистачає для створення об’єднаної громади та проведення перших виборів, зокрема законопроект №5520 врегулює процес добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів. Тому народні депутати, представники «Народного контролю» у Верховній Раді України, зроблять все можливе, аби мешканці Рівненщини змогли втілити те, до чого йшли впродовж останнього року.

Довідка: другого читання чекають законопроекти №4772 та №4773 щодо добровільного приєднання територіальних громад, які дозволять приєднання до вже утворених ОТГ. Законопроект №5520 врегулює процес добровільного об`єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів. Також у другому читанні мають бути розглянуті законопроекти №4742 («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)» та №4110 («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів»). Вони чітко визначають статус старости та усувають прогалини чинного законодавства в частині набуття повноважень сільського, селищного, міського голови. Проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2489 забезпечить ефективну, комплексну реформу служби в органах місцевого самоврядування на принципово однакових підходах із реформою державної служби щодо вступу та проходження служби.

Пляшева – село Радивилівського району, Рівненської області, розташоване поблизу відомого на всю Україну історичного комплексу “Козацькі могили”, де відбулась одна з основних битв Визвольної війни Українського народу проти польського гніту під проводом Б. Хмельницького в 1654 році.

 

 

Джерело: nkontrol.org.uaЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *