Pages

Categories

Search


25 листопада Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

25 листопада Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

by
Листопад 19, 2015
ПАТРУЛЬ
No Comment

Сімейні скандали – через безробіття та алкоголізм

Згідно Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого. Ці дії порушують конституційні права та обов’язки потерпілого родича насамперед, як людини і громадянина, наносячи непоправну моральну, психологічну та фізичну шкоду його здоров’ю. Тактика осіб, які вдаються до насильства, часто, складається із залякування, емоційної жорстокості, ізоляції потерпілого.

Отримані повідомлення про сімейні дебоші правоохоронці району розглядають впродовж трьох діб. Якщо є потреба у перевірці викладених у заяві фактів та з’ясуванні додаткових обставин, така заява, згідно закону, розглядається не довше семи календарних днів.
При виїзді правоохоронців по факту насильства в сім’ї, поліцейський здійснює заходи щодо усунення сварки і загрози життю і здоров’ю потерпілої сторони. Проводить профілактичні бесіди з усіма членами сім’ї, а кривднику виносить офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства та складає адміністративний протокол за статтею 173-2 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».
Дані про правопорушника перебувають на профілактичному обліку, на сімейного дебошира заповнюється спеціальна картка. В подальшому інспектор поліції відвідує кривдника за місцем проживання, здійснюючи контроль за його поведінкою, проводить роз’яснювальну роботу. Якщо потерпілому члену сім’ї від сімейного насильства заподіяно тілесних ушкоджень, то вони направляються на проходження судово-медичної експертизи. Правопорушник в такому разі нестиме відповідальність в рамках Кримінального Кодексу України.

…З початку року до Радивилівського відділення поліції надійшло 172 повідомлення про вчинення насильства в сім’ї. На внутрішньому обліку поліції перебуває 139 сімейних дебоширів. Пік вчинення родинних чвар, здебільшого, припадає на вечір, у вихідні дні. Найменше – в ранкову пору. Найбільше потерпають в таких ситуаціях сільські жінки. Основною причиною, що зумовлює виникнення родинних скандалів, стає систематична схильність до алкоголю одного із членів сім’ї та безробіття. У різних людей різні духовно – моральні сили і можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти та змінити ситуацію, інші – не в силах.
Представники правоохоронних органів закликають не замовчувати про проблему та не терпіти насильницькі дії, а звертатися за допомогою.

Також заяви та скарги приймають органи опіки і піклування, спеціалізовані установи для осіб, які вчинили насильство та жертв такого насильства, а саме: кризові центри для членів сімей, в яких вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення, інші спеціально уповноважені органи виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї та центри медико – соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї. Якщо ж під час сімейного насильства один із членів зазнав тілесних ушкоджень, він може звернутися за допомогою до медичного закладу, повідомивши лікаря про усі обставини отримання травм.

Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини. Боротися з ним просто необхідно для нормального й повноцінного життя.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *