Pages

Categories

Search


Де можна наточити леміш до плуга?

by
Липень 26, 2013
СОЦІУМ
No Comment

        \"\"Колись таке запитання не турбувало людей, тому що майже у кожному селі був колгосп, який мав кузню, де працювали вправні майстри. А зараз хоч і є молоді ковалі, та вони виготовляють модні паркани, арки та лавки, а за дрібну роботу не беруться. Кому хочеться гаяти час на сапку чи копачку, а про те, щоб викувати косу, й мова не йде. Будучи у відрядженні в Радивилівському районі, почули від людей про шанованого в окрузі коваля Володимира Казьмірука із села Гайки-Ситенські. 
       «Йому вже вісімдесят скоро виповниться, а він не полишає кувалду. Як почнеться робота у полі, то щодня до його хати хтось по допомогу їде», – хвалили односельці чоловіка. І ми рушаємо до його оселі. Застали Володимира Петровича за роботою. Саме точив леміш до плуга. Каже, ще батько навчив кувати. Згодом удосконалював знання у колгоспній кузні в селі Ситне. 33 роки там пропрацював, але вийшовши на заслужений відпочинок, не захотів сидіти без діла. Облаштував на подвір’ї міні-кузню.

Колись таке запитання не турбувало людей, тому що майже у кожному селі був колгосп, який мав кузню, де працювали вправні майстри. А зараз хоч і є молоді ковалі, та вони виготовляють модні паркани, арки та лавки, а за дрібну роботу не беруться. Кому хочеться гаяти час на сапку чи копачку, а про те, щоб викувати косу, й мова не йде. Будучи у відрядженні в Радивилівському районі, почули від людей про шанованого в окрузі коваля Володимира Казьмірука із села Гайки-Ситенські.
«Йому вже вісімдесят скоро виповниться, а він не полишає кувалду. Як почнеться робота у полі, то щодня до його хати хтось по допомогу їде», – хвалили односельці чоловіка. 
  Поки ще Бог дає здоров’я та силу, то допомагає старенький коваль людям. Але за кілька років таких майстрів не залишиться у наших селах. Сидітимуть по хатах молоді дипломовані юристи, економісти та банкіри, які й не знатимуть, що таке сапка чи плуг.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *