Pages

Categories

Search


Чи навчать нас уроки Чорнобиля?

Чи навчать нас уроки Чорнобиля?

by
Квітень 25, 2015
СОЦІУМ
No Comment

Минають роки, десятиліття, а в пам”яті мільйонів чорна дата – 26 квітня 1986-го. Тоді на Чорнобильській АЕС сталася катастрофа планетарного мастабу. Для порівняння немає аналогів. Навіть через 29 років ми на кожному кроці відчуваємо наслідки безмежного лиха. Лише в Україні тоді постраждало 3.2 мільйона чоловік, кожен третій – дитина. З зони аварії евакуйовано 80 населених пунктів, майже 100тис чоловік, а до зони обов”язкового відселення потрапило 92 населених пункти.

На ліквідацію наслідків аварії піднялася вся Україна, жителі багатьох областей Росії, Білорусії. Можна уявити які випробування лягли на плечі пожежників. Про їхні подвиги, а вони були на кожному кроці писала преса не лише нашої країни,а й усього світу. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС був неодноразово задіяний і теперішній пенсіонер в минулому працівник пожежної частини по охороні м.Радивилів Микола Щербатюк.

Загалом суворий урок і випробування атомом дістали вогнеборці, особливо ті, хто першими вступили в двобій із ядерною стихією. Багато з них і нині пильно вартують стратегічні об”єкти. Навіть після того, як 15 грудня 2000 року згідно з указом президента України Чорнобильську АЕС було закрито, протипожежний захист ЧАЕС, яку вже зупинено, служба здійснюватиме ще десятки років.

Гіркий досвід Чорнобиля, поставлені ним проблеми в жодному разі не повинні забуватися. Працюють Запорізька, Південно-Україниська, Рівненська, Хмельницька АЕС практично з тимиж невирішеними проблемами протипожежного захисту, що й на Чорнобіильській АЕС.

Тим часом минають роки, сивіють ветирани. Але час не владний над звитяжцями, які здійснили подвиг, врятувавши від страшної катастрофи не лише Україну, а й людство.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *