Pages

Categories

Search


Білити чи не білити дерева?

Білити чи не білити дерева?

by
Березень 16, 2017
КОРИСНЕ
No Comment

Прихильники побілки не уявляють собі здорове існування дерев без традиційної весняної обробки кори. Побілка – це і захист від шкідників, і оберіг від сонячних променів, і профілактична міра, і своєрідний ритуал, який знаменує початок дачного сезону. «Показник здорового дерева – це стан його кори, а кора – це шкіра, – стверджують вони. – І доглядати за нею потрібно так само ніжно, як за власною шкірою обличчя і тіла. Сонце, морози, шкідники-короїди – всі ці фактори шкодять дереву, а побілка захищає стовбур і, відповідно дерево від усіх зовнішніх стресів ».

Побілка може бути профілактичною (адже ми змащуємо обличчя кремом з метою запобігання ранніх зморшок) або лікувальною. В останньому випадку змінюється склад розчину і до процесу безпосередньо побілки можуть додаватися процедури з обробки тріщин і ран, які утворилися на корі дерева.

В дійсності весняна побілка покликана захистити дерева від сонця і шкідників, які прокинулися після зимової сплячки. Однак для досягнення цього ефекту необхідно не просто білити плодові дерева, а робити це за правилами.
Дуже важливо правильно визначитися з часом, коли проводити побілку дерев. Це повинен бути березневий або квітневий день, коли земля ще не встигла настільки прогрітися, щоб прокинулися зимуючі в ній шкідники. Незахищене побілкою дерево буде для них прекрасним притулком на старті нового сезону. Весняна побілка – це знищення шкідників, що зимують в корі дерева. Ще одна важлива умова: побілкою дерев треба займатися тоді, коли погода суха, але ще не тепла. При дощах білити – марна трата часу. Побілка покликана захистити дерева від сонячних опіків, які можливі при перших яскравих сонячних променях. Тому не варто чекати справжнього весняного потепління, коли побілка дійсно може стати вже марною.

Як білити дерева?
Сам процес побілки нескладний. Спочатку оглядають стовбур дерева, очищають його скребком, дротяною щіткою або простою мотикою від мохів та лишайників, зіскрібають суху стару кору. Наступний крок – необхідно замазати тріщини садовим варом або садовою замазкою. Тільки потім можна приступати безпосередньо до побілки. Користуються при цьому пензлем або фарбопультом-пульверизатором.
Білять стовбури, скелетні гілки і розвилки плодових дерев, а деякі садівники – і деякі види чагарників.

Чим білити дерева?
У магазинах можна знайти досить багато готових порошків або розчинів для побілки дерев. Досить, дотримуючись інструкції, розбавити їх водою в потрібній кількості – і садова побілка готова. Якщо ж вам хочеться зробити її самостійно, то пропонуємо нескладний рецепт: 2,5 кг вапна і 0,5 л мідного купоросу розвести у відрі води, а потім додати 200 г столярного клею.

Винятки з правил
Не потрібна побілка молодим деревам з гладкою корою. Вона дійсно може закупорити пори і принести їм шкоду.
Можна не білити дерева, якщо вдало проведена осіння побілка і її складові не змилися з дерева снігом і опадами. Це відбувається нечасто, проте буває. У такому випадку дерево залишається частково захищеним і може обійтися без побілки.

І все-таки – білити або не білити дерева?
Так чи інакше, але проводити побілку більшості плодових дерев необхідно. Хтось робить це восени, хтось навесні, а хтось – двічі на рік. Важливо не просто «побілити» або «не побілити», а зробити це у відповідності з правилами – щоб дійсно захистити дерева …

Джерело: petrukiv.te.uaЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *