Pages

Categories

Search


Новий прокурор району визначає пріоритети

by
Липень 22, 2010
ВЛАДА
No Comment

    Днями прокурор району М.С.Грицишин, який обіймає цю посаду вже майже два місяці, ініціював зустріч з представниками місцевих ЗМІ. Найперше я попросив Миколу Степановича коротко розповісти про себе…

    Днями прокурор району М.С.Грицишин, який обіймає цю посаду вже майже два місяці, ініціював зустріч з представниками місцевих ЗМІ. Найперше я попросив Миколу Степановича коротко розповісти про себе.

    – Родом я з Волині. Після закінчення середньої школи навчався на юридичному факультеті Волинського державного університету. Служив у Збройних Силах. Працював у Луцьку в податковій міліції, згодом – у прокуратурі м.Радехова Львівської області, в Луцькій міській прокуратурі, заступником Млинівського міжрайонного прокурора, в обласній прокуратурі. Нещодавно закінчив академію Генеральної прокуратури. Сім’я, дружина та дворічний син, зараз проживає в Луцьку. Попутно зазначу, що і район в цілому, і Радивилів зокрема, справили хороші враження.

    – А які враження у вас з огляду на безпосередню роботу на території району щодо стану законності та правопорядку, прокурорського нагляду за додержанням конституційних прав та свобод громадян, інтересів держави?..

    – Найперше зазначу, що є над чим працювати. Це стосується всіх правоохоронних органів. У мене щодо цього є своє бачення і свої плани. Аналіз стану злочинності станом на 30 червня в порівнянні з відповідним періодом минулого року свідчить про ріст злочинності взагалі, який складає 29,4% та загальнокримінальної на 33,3%. У структурі злочинності звертає на себе увагу ріст тяжких злочинів на 116,7%. Загальний відсоток розкриття злочинів зменшився з 93,2% в минулому році до 92,4% в поточному, однак збільшено відсоток розкриття тяжких злочинів із 77,8% у 2009 році до 91,4% у 2010 році.

    З початку року в районі скоєно 8 злочинів в групах, які не мають ознак організованих. В минулому році цей показник становив 1 злочин. Скоєно 9 злочинів раніше судимими, 3 злочини – неповнолітніми, 1 злочин – в громадському місці, 3 злочини – в стані сп’яніння.

   Як і в попередньому році, основну масу злочинів становлять протиправні посягання корисливо-майнової спрямованості. Переважну більшість корисливих злочинів становлять крадіжки. Поширеними злочинами із числа майнових залишаються крадіжки приватного майна громадян. Так, станом на 30 червня скоєно крадiжок особистого майна 49 (+308,3%, відсоток розкриття 83,8%, встановлення осіб 87,2%), крадіжок з квартир – 7 (+133,3%, розкриття та встановлення осіб 100%), крадiжок державного майна – 6 (у минулому році не зафіксовано, розкриття та встановлення осіб 100 %).

– Знаю, що в районі залишається проблемною протидія незаконному обігу наркотичних засобів.

– Так, вважаю, робота райвідділу міліції в цьому напрямку є недостатньою. Скажімо, протягом року виявлено 14 злочинів, пов’язаних з наркотиками, причому на 16,7% відмічається збільшення числа злочинів, пов’язаних зі збутом наркотичних речовин. На мою думку, вказані негативні явища стали можливими внаслідок значного послаблення правоохоронними органами району попереджувальної та профілактичної діяльності по запобіганню вчиненню злочинів, неналежної роботи оперативних та інших підрозділів по розкриттю злочинних правопорушень. Наведені фактори у своїй сукупності призвели до істотного зниження правоохоронного впливу на злочинність та, як наслідок, її поширення.

    – А яка ситуація в економічному секторі?

    – По лінії економіки виявлено 6 злочинів, що на 14,3% менше в порівнянні з минулим роком. Причому злочини вказаної категорії виявлялись лише працівниками прокуратури району. Виявлено лише 3 злочини в сфері службової діяльності (-40,0%) і жодного факту хабарництва. Протягом півріччя Радивилівським РВ УМВС України в Рівненській області протоколи про вчинення корупційних діянь не складалися. Злочини про хабарництво та злочини з ознаками корупції, як і в минулому році, не виявлялися взагалі.

    – Цікаво довідатися й про те, чи усі ті, хто порушують закон, притягаються до відповідальності?

    – У 1 півріччі слідчим відділом райвідділу міліції було прийнято до провадження 72 кримінальні справи, направлено до суду з обвинувачувальним висновком 42 справи. Слідчими міліції закрито провадженням 2 кримінальних справ за відсутністю складу злочину. В подальшому постанови про закриття вказаних кримінальних справ прокуратурою району скасовані, а кримінальні справи для відновлення та подальшого проведення досудового слідства направлені в Радивилівський РВ УМВС. Збільшилась кількість зупинених справ слідчими. Всього, з урахуванням минулих років, ними зупинено 367 справ. За цими справами будь-яка слідча та оперативно-розшукова робота майже не проводиться, що з роками унеможливлює захист прав потерпілих від злочинів та притягненню винних осіб до кримінальної відповідальності. Основна частина цих справ зупинена безпідставно, а тому прокуратурою скасовано 36 незаконних постанов про зупинення досудового слідства.

    – У чому, на вашу думку, причина цього?

   – Вказані негативні явища стали можливими внаслідок значного послаблення правоохоронними органами Радивилівщини попереджувальної та профілактичної діяльності по запобіганню вчиненню злочинів, неналежної роботи оперативних та інших підрозділів по розкриттю злочинних правопорушень. Наведені фактори у своїй сукупності призвели до істотного зниження правоохоронного впливу на злочинність та, як наслідок, її поширення. Більше того, проведені прокуратурою перевірки засвідчили, що органами внутрішніх справ продовжується негативна практика приховування злочинів від обліку. Наприклад, прокуратурою району скасовано 7 незаконних постанов працівників Радивилівського РВ УМВС про відмову в порушенні кримінальних справ з одночасним їх порушенням.

     – Але ж ви повинні якось на це впливати.

    – З метою покращання криміногенної ситуації в регіоні прокуратурою району систематично проводяться перевірки у правоохоронних органах, внесено 10 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності за порушення законодавства притягнуто 18 працівників міліції. Протягом 1 півріччя під час проведення перевірок в порядку нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави порушено 6 кримінальних справ, з яких: 1 – щодо охорони прав неповнолітніх, 3 – за фактами злочинів у сфері економіки, 1 – за результатами перевірок Закону України «Про звернення громадян», 1 – за результатами перевірок виконання рішень судів та інших органів. За результатами досудового слідства 6 кримінальних справ направлено до суду, 3 – передано за підслідністю в інші правоохоронні органи.

    Крім цього, опротестовано 40 незаконних рішень та постанов, внесено керівникам підприємств, установ та організацій 70 приписів та подань про усунення порушень закону за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 178 посадових осіб та відшкодовано 2715 тис. грн. коштів, в тому числі 1298 тис. грн. до бюджету.

    При здійсненні представництва інтересів громадян та держави в судах пред’явлено 51 позов, з них: 30 в порядку цивільного судочинства, 17 в порядку адміністративного судочинства та 4 в порядку господарського судочинства. З числа пред’явлених: 7 – судами закрито в зв’язку з добровільним відшкодуванням збитків відповідачами, 28 позовів розглянуто та задоволено на суму 506 тис. грн., у т. ч. до бюджету стягнуто 156 тис. грн.

   Районним судом з постановленням вироку за участю державних обвинувачів прокуратури району розглянуто 38 кримінальних справ. Виправдувальні вироки у справах не виносились.

   Слідчим прокуратури району протягом 1 півріччя прийнято до провадження 9 кримінальних справ. З них: 5 кримінальних справ розслідувано і направлено до суду з обвинувальним висновком, 3 – направлено за підслідністю в інші правоохоронні органи, 1 – приєднано до іншої кримінальної справи, 1 кримінальна справа перебуває в провадженні. За направленими до суду кримінальними справами встановлено збитків на суму 86 тис. грн.

   Працівниками прокуратури району протягом 1 півріччя 2010 року розглянуто та вирішено 58 звернень громадян, з яких 5 задоволено та вжито заходів до усунення порушень законодавства, 17 скеровано для вирішення в інші відомства, по решті звернень дано роз’яснення чи відмовлено в задоволенні вимог заявника. На особистому прийомі прийнято 81 громадянина.

   – Миколо Степановичу, широкого резонансу, і не лише в нашому районі, набув нещодавній випадок самогубства неповнолітнього, після його виклику до міліції. Що ви скажете з цього приводу.

   – Ця справа знаходиться на вивченні в прокуратурі області. Слідство по ній триває.

   – Незабаром – вибори до місцевих рад. Подейкують, що правоохоронні органи вже отримали завдання збирати інформацію на всі політичні сили, їх лідерів і в першу чергу – на опозиційних. Це правда?

   – Прокуратура за своєю суттю аполітична. Ми лише зобов’язані слідкувати за дотриманням законодавства, порядку у тому числі й коли йдеться про політичну діяльність. Щодо збору якихось матеріалів, на когось за їх політичну чи громадську діяльність, то ми цим не займаємося і не дозволимо протизаконно робити це комусь. Повторюся, головне – це дотримання закону всіма, незалежно від політичної приналежності.

   – Дякую за розмову і сподіваюся на подальшу вашу плідну співпрацю з редакцією нашої газети для якнайширшого інформування жителів району з усіх тем, які можуть викликати суспільний інтерес.


    Віктор Свідницький. ("Прапор перемоги").Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *