Pages

Categories

Search


Голова райради в Радивилові – Олег Бернацький

by
Листопад 26, 2010
ВЛАДА
No Comment

    У вівторок розпочала роботу перша сесія районної ради шостого скликання. На ній головою районної ради обраний Олег Бернацький, який до того працював першим заступником голови райдержадміністрації, член Партії регіонів (обраний депутатом у багатомандатному виборчому окрузі).
    Результативність принесло лише голосування за кандидатів, які були внесені після того, як жоден із перших двох запропонованих претендентів не набрав необхідної кількості голосів на свою підтримку. Але про все – за порядком.
    З інформацією про підсумки виборів депутатів районної ради за дорученням районної виборчої комісії виступив її голова Ю.Адамський.

    У вівторок розпочала роботу перша сесія районної ради шостого скликання. На ній головою районної ради обраний Олег Бернацький, який до того працював першим заступником голови райдержадміністрації, член Партії регіонів (обраний депутатом у багатомандатному виборчому окрузі).

    Результативність принесло лише голосування за кандидатів, які були внесені після того, як жоден із перших двох запропонованих претендентів не набрав необхідної кількості голосів на свою підтримку. Але про все – за порядком.

    З інформацією про підсумки виборів депутатів районної ради за дорученням районної виборчої комісії виступив її голова Ю.Адамський. Комісія сформована постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня. Було утворено 21 одномандатний мажоритарний виборчий округ (у межах відповідних сільських та міської рад) та багатомандатний виборчий округ (у межах нашого району ) по виборах депутатів районної ради. Функції окружних виборчих комісій по цих виборах виконували сільські та міська виборчі комісії, у які доставлялися протоколи та бюлетені відповідних дільничних виборчих комісій. Вибори, як відомо, проводилися 31 жовтня.

    Районна виборча комісія встановила, що волевиявлення відбулося з дотриманням вимог Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Порушень виборчого законодавства, які могли б потягнути за собою визнання виборів такими, що не відбулися, або відміну їх результатів, не зафіксовано.

    Наводилися деякі статистичні відомості. Загальна кількість виборців, внесених до списків виборців на виборчих дільницях, склала 29173 чоловіки. З них отримали виборчі бюлетені 18517 (63,47%). У багатомандатному виборчому окрузі визнано недійсними 583 виборчих бюлетені. Не підтримали кандидатів у депутати від жодної місцевої організацій партій 1688 виборців. В одномандатних виборчих округах визнано недійсними 416 бюлетенів. Не підтримав жодного кандидата у депутати 721 чол.

    Районна виборча комісія визнала вибори депутатів районної ради такими, що відбулися по 21 одномандатному мажоритарному виборчому округу та багатомандатному виборчому округу. Визнано повноваження 41 депутата з 42-х, по Козинському одномандатному мажоритарному виборчому округу № 9 на 9 січня 2011 року призначено повторні вибори у зв’язку з відмовою кандидата в депутати, який набрав найбільше голосів, від реєстрації депутатом районної ради (М.Савчук обраний сільським головою).

    У виборах взяли участь 16 місцевих організацій партій, у тому числі 15 – у багатомандатному виборчому окрузі, де було зареєстровано 190 кандидатів у депутати на 21 місце в районній раді. Лише вісім організацій партій подолали 3-відсотковий бар’єр (Партії регіонів – 7 депутатських мандатів, партії «Наша Україна» – 6, Народної Партії – 8, партії «Фронт Змін» – 4, Всеукраїнських об’єднань «Свобода» – 2 і «Батьківщина» – 7, Соціалістичної партії України – 2, партії «Сильна Україна» – 4. Крім того, в раді є представник Української народної партії). В одномандатних мажоритарних виборчих округах було зареєстровано 159 кандидатів.

    Ю.Адамський довів до відома персональний склад депутатів. Серед них 16 були депутатами райради минулого скликання. Депутатами стали 3 жінки, 28 депутатів мають вищу освіту, 12 – базову вищу, 15 працюють керівниками підприємств, установ, організацій, є 5 священнослужителів, 5 підприємців, 4 працівники освіти, 5 – медицини. Віковий ценз обранців такий: до 30 років – 3 чол., від 30 до 40 – 10, від 40 до 50 – 14, від 50 і старші – 14 чол.

    Відповідно до статті 79 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” повідомлення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів районної ради шостого скликання опубліковано в районній газеті “Прапор перемоги” 10 листопада.

    Інформацію голови виборчої комісії взято до відома. Ю.Адамський привітав обранців з визнанням їх повноважень і вручив кожному посвідчення депутата районної ради.

   На сесії було обрано тимчасову президію ради з представників політичних партій, які отримали найбільше представництво, – до неї увійшли депутати Я.Ботвинник, Я.Василюк, П.Жукевич, П.Ковальчук, В.Станкевич. Головувати довірили П.Ковальчуку як лідеру найбільшого числа представників від політичної партії в раді.

    Затвердження порядку денного не обійшлося без розходження поглядів. Не був підтриманий ні той, що його запропонувала районна виборча комісія, ні той, що його розробив апарат районної ради. З цього приводу свої міркування висловили депутати М.Савчук, А.Тимошейко, П.Жукевич. Після того, як було вирішено визначатися з кожним пунктом порядку денного окремо, депутати підтримали пропозиції обрати голову районної ради і розглянути питання про постійні комісії ради, а також продовжити сесію іншого дня.

    Лічильну комісію сформували з 9 чоловік – по одному депутату від політичної партії, представленої в раді. Для цього внесли зміну до регламенту ради, в пункт 8, який визначає порядок таємного голосування. Суттєві уточнення в процедуру внесли депутати В.Бондар, Г.Павлюк. Головою лічильної комісії її члени обрали В.Чубаєвського.

    Кандидатами на посаду голови районної ради депутат М.Малишкін запропонував І.Кота, а депутат В.Столярук – П.Ковальчука. Депутати погодилися з такими пропозиціями. Однак у результаті таємного голосування нікому з них не надали переваги: обоє набрали по 18 голосів; при цьому не підтримали жодного кандидата 3 депутати і двоє опустили в скриньку для голосування незаповнені бюлетені, зробивши їх недійсними. Оскільки для перемоги необхідно було набрати не менше 21 голосу, обидва кандидати втратили право на повторне висунення – а відтак постало питання про нові кандидатури.

    У роботі сесії оголосили перерву – для консультацій. Після них було названо знову лише двох претендентів: М.Малишкін запропонував кандидатуру О.Бернацького, а П.Жукевич – М.Савчука. Після підрахунку результатів таємного голосування було оголошено, що за О.Бернацького віддали свої голоси 24 депутати, за М.Савчука – 14. Троє депутатів проголосували проти обох кандидатів.

    Таким чином, головою районної ради обрано Олега Васильовича Бернацького, 1969 року народження, родом з с.Бугаївки, закінчив Білоруську сільськогосподарську академію (1993 р.), Тернопільську академію народного господарства (1994 р.), Українську академію державного управління при Президентові України (Київ, 2008 р.), здобув спеціальності «економіка і управління виробництвом», «державне управління», має кваліфікацію магістра державного управління. Працював в органах державної податкової служби як інспектор, юрист, начальник відділення, був генеральним директором ТзОВ «Радивилівський соко-оцтовий завод», директором ПП «Юридична фірма «Адвокат і закон», з травня цього року – перший заступник голови райдержадміністрації. Голова благодійного фонду «Фаїна», член Партії регіонів.

    Подякувавши за виявлене довір’я, О.Бернацький склав присягу голови ради.

    Депутати затвердили перелік постійних комісій районної ради – вони залишаться такими за профілем діяльності, які були в раді попереднього скликання. Що стосується їх персонального складу, то з цим визначаться під час наступного етапу роботи сесії. Депутати проголосували за пропозицію продовжити її 30 листопада.

    На сесію були запрошені сільські і міський голова, працівники апарату райдержадміністрації, представники політичних партій і громадських організацій. У роботі сесії взяли участь депутати обласної ради О.Ващук і В.Железняк.

Володимир ЯЩУК.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *